Firuze

Beyaz masa örtüleri ve kumaş servisleriyle güzel bir sunumla misafirlerini ağırlayan Firuze, menüde de geniş bir çeşitlilik barındırıyor. Sunumlarda kullanılan beyaz porselen tabakların mekanın logosunu taşıması da güzel bir detay.

Hikaye Öne Çıkanlar

  • Ortamı modern ve ferah
  • Canlı fasıl var
  • Alkol var

İskenderun sahilde yer alan Firuze, eski Bourbon Cafe&Bar’ın mekanında hizmet veriyor. Mekanı tanımlamak için “yeni nesil meyhane” cümlesi kullanılıyor. Bence de gayet doğru bir tanım. Modern bir dekorasyonu, rahat ve şık bir ortam sağlıyor. Arkadaş gruplarının masalarda yerini aldığı mekanda canlı fasıl bulunuyor. Doğal olarak mekanın en çok tercih edilen içkisi rakı ve tüm konsept bunu destekliyor. Duvarda rakıyla ilgili söylenen sözler, dekorasyona renk katıyor. Meyhane ruhu, şık bir kafe restoran mekanıyla birleşince ortaya ferah bir ambiyans çıkıyor. Fasıl dinleyip rakı içmek için salaş meyhanelerin gerekli olmadığını ortaya koyuyor.

Beyaz masa örtüleri ve kumaş servisleriyle güzel bir sunumla misafirlerini ağırlayan Firuze, menüde de geniş bir çeşitlilik barındırıyor. Sunumlarda kullanılan beyaz porselen tabakların mekanın logosunu taşıması da güzel bir detay.

Özellikle mezeler konusunda müşterilerini tatmin eden çeşitliliğe sahip. Çeşitlilik fazla olunca lezzet konusunda tam bir eşitlik sağlama konusunda henüz sınıfı geçmiş değiller. Ama mekan konseptine gösterilen özeni gösterseler gurme mekanlar arasında yer almaları mümkün. Şimdilik sadece ambiyans ve müzik avantajıyla ‘kabul edilebilir’ lezzetler sunuyor. Meze menüsünde humus, salatalar ve cevizli biber gibi olmazsa olmaz Hatay yöresel mezeleri bulunuyor. Bunun dışındaki meze çeşitlerinin yanı sıra et ya da balık yemek isteyenler için ara sıcaklar sunuyor. Ana yemek olarak kebap, et ya da balık seçenekleri mevcut. Meyhanelerin geleneği olan rakı içenlere çay servisi burada da uygulanıyor.

Canlı fasıl gruplarının çıktığı mekanda herkese hitap eden ve misafilerleri eğlendiren Türk Sanat Müziği eserleri çalınıyor. Ailelerden ve genç arkadaş gruplarından oluşan müşteri profili, rahatça eğlenmenize olanak sağlıyor. Servisi ilgili ve güler yüzlü. Aydınlık ve ferah mekan, gündüz doğum günü gibi özel davetler için de kullanılıyor. İskenderun restoranları arasında modern ve kaliteli bir seçenek olan Firuze’nin fiyatları ortalama seviyelerde bulunuyor. Akşam yemekleri için rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı