Bade Şarap Evi

Bade Şarap Evi, Antakya'nın tarihi ara sokaklarından huzura açılan kapı

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Doğal ve nostaljik dekorasyon
  • Sıcak şarabı meşhur
  • İkram tabağı var
  • Canlı müzik var
  • Genç ve orta yaş için uygun
  • Fiyatlar ortalama seviyede

Bade Şarap Evi, Antakya’nın tarihi ara sokaklarından huzura açılan kapı.  Eski bir taş ev,  restorasyon sonrasında şarap evi olarak kullanılıyor. Konut olarak kullanılan bir mekanın şarap evine dönüştürülme işi hiç kolay bir iş olmasa da kendine özgü bir mekan yaratmayı başarmışlar.

Şarap Fıçıları ve Kütüklerden Dekorasyon

Şarap fıçıları, kütükler, şarapla ilgili diğer aksesuarlar dekorasyonun bir parçası haline getirilmiş. Taş ve ahşap malzemenin uyumu, dekorasyonda sıklıkla vurgulanmış. Ahşap şarap fıçıları masa olarak kullanılıyor ve ahşap sandalyelerle tamamlanıyor. İçeride küçük bir salon ve arka tarafta yine küçük bir bahçesi var. Antakya eğlence mekanları arasında kendine özgü, bölgenin ruhunu taşıyan otantik bir mekan olduğunu söyleyebilirim.

Ev Yapımı Şaraplar

Bade Şarap Evi’nin ev yapımı şarapları meşhur ve şarap servisi de ikramlarla dolu. Şaraplar, içinde peynir, kuruyemiş ve kuru meyve bulunan ikram tabağıyla servis ediliyor. Bu da müşteri memnuniyetini artıran önemli detayların başında geliyor. Farklı şaraplar denemek isteyenler için tatlı ve yarı tatlı şaraplardan oluşan genişçe bir menüsü var.

Sıcak şarap, özellikle kışın mekana gelenlerin en çok tercih ettiği şarap çeşidi oluyor. Toprak kupalarda sunulan sıcak şarap yine ikramlarla geliyor.

Bade Şarap Evi’nin genel müşteri kitlesini üniversite öğrencileri ve dışarıdan gezmeye gelerek Antakya gece hayatı hakkında fikir sahibi olmak isteyenler oluşturuyor. Genel olarak güler yüzlü bir servisi var. Fiyatları ortalama seviyede.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı