Benek Tozu ve Diğer Müthiş Sırlar (Roald Dahl)

Benek Tozu ve Diğer Müthiş Sırlar, dünyanın en iyi hikaye anlatıcılarından birisi olarak kabul edilen Roald Dahl ile çocukların buluşmasını eğlenceli ve ilgi çekici bir hale dönüştürmek için hazırlanmıştır. Charlie’nin Çikolata Fabrikası gibi müthiş bir hikayenin yazarını ve onun diğer hikayelerini tanımak istiyorsanız ilk önce bu eseri okumanızı öneririm.

Benek Tozu ve Diğer Müthiş Sırlar, Roald Dahl tarafından yazılan çocuk kitaplarının hikayelerine yönelik bilgiler içeren ve onları eğlenceli bir yolla çocuklarla tanıştırmayı başarmak için yayınlanmış bir kitaptır. Orijinal dilinde Spotty Powder and Other Splendiferous Secrets adını taşımaktadır ve 2010 yılında yayınlanmıştır. İpek Şoran‘ın çevirisiyle Can Çocuk Yayınları tarafından 2016 yılının Mart ayında Türkçeye kazandırılmıştır.

Benek Tozu ve Diğer Müthiş Sırlar

Dikkat! Benek Tozu ve Diğer Müthiş Sırlar, Roald Dahl‘ın kaleminden yoğurulmuş eşsiz hikayelerin tariflerini içerir. Bu kitap yeni bir kitap olarak gözükse bile aslında Roald Dahl’ı tanıtma amacıyla yayınlanmıştır. Charlie’nin Çikolata Fabrikası dahil olmak üzere diğer Roald Dahl hikayelerinden çeşitli bölümler içerir. Bu bölümler ve Quentin Blake‘in eşsiz çizimleriyle okuyucular Roald Dahl’ın mükemmel hikayeleri konu edinen hayal dünyasıyla tanışma fırsatını bulur.

Kitapla ilgili söylenebilecek çok fazla bir şey yok. Söylenebilecek her şeyi çoktan söyledim. Çocuklarınızı kitap okumaya teşvik etmek istiyorsanız Roald Dahl tanıştırmanız gereken iyi yazarlardan birisidir. Çocuk kitapları dendiği zaman akıllara gelen ilk yazarlardan birisi olan Roald Dahl, çocuk kitaplarında genellikle hikayeleri çocukların bakış açısıyla ele alır ve bu şekilde anlatır. Hikayelerinde yetişkin, çocuklardan hoşlanmayan bir “kahramana karşı olan” kişi yer alır. Bunun yanında “iyi huylu” bir veya birkaç yetişkin yer alır.

Roald Dahl’ın kalemi ve hayal gücüyle oluşturmuş olduğu dünyada yolculuk eden çocuklar hikayenin tadını çıkarırken hiç yabancılık çekmezler. Yazarı çocuk edebiyatı açısından önemli kılan da tam olarak budur. Çocukları kitap okumaya teşvik edebilmek için onun gibi, çocukların olaylara yaklaşımını yansıtabilecek yazarlara ihtiyaç vardır.

Benek Tozu ve Diğer Müthiş Sırlar kitabını çocuğunuzla tanıştırın ve geri kalanını hikayelere bırakın. Çocuğunuz etkileyici bulduğu hikayeleri okumak için çok daha hevesli olacaktır. Roald Dahl’ın yazmış olduğu hangi çocuk kitaplarını okudunuz? Bu kitaplar hakkında düşünceleriniz neler? Yorum yapın ve düşüncelerinizi benimle paylaşın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı