Beyaz Saray Balık Restoranı

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Deniz kıyısında
  • Mezeleri taze
  • Alkol servisi var

İskenderun sahilinde yer alan Beyaz Saray Balık Restaurant,  denize sıfır konumuyla misafirlerini ağırlıyor. Mekanın binası, deniz kenarındaki oturma alanlarının üstünde yer alıyor. Adında da belirtildiği gibi balık çeşitleri bulunan menüsünde  et sevenler için de lezzetli seçenekler sunuyor.

Mekanın deniz boyunca sıralanan masaları ve geniş bir salonu var. Oturma kapasitesinin genişliği davetler ve düğünler için de kullanılıyor. Hatta sanırım adındaki Beyaz Saray, düğün salonu olarak da kullanılmasından kaynaklanıyor. Düğün ve davetler için misafirlerine farklı menüler oluşturuyorlar.  Hem restoran binasının hem de genel dekorasyonun şık olduğunu söyleyemem. Fakat konumu nedeniyle sunduğu deniz manzarası her şeyin önüne geçiyor.  Aslında Beyaz Saray Balık Restaurant bana yine İskenderun sahilde bulunan Sahil Restaurant’ı andırıyor.

Alkol servisi yapılan restoranda genellikle rakı tercih edildiği için menüde buna eşlik eden seçenekler bulunuyor.  Humus, sarma içi, ezme ve patlıcan salatası en çok tercih edilen meze çeşitlerinin başında geliyor.  Yöresel mezeleri ve balık çeşitleri genel olarak taze ve lezzetli.  Et yemek isteyenler için mekanın 30 yıllık kebap ustası soslu bir et hazırlıyor. Sosta bekletilen et, mekanın özel lezzetleri arasında yerini aldı.

Mekanın ortamı rahat ve müşteri profilini  arkadaş grupları, çiftler ya da aileler oluşturuyor.  Çocuklu aileler için oyun alanı bulunuyor.  Gün batımını izlemek için de güzel noktalar arasında yer alıyor. Özellikle yaz mevsiminde ve Ekim sonuna kadar  açık alanı için mekana olan ilgi artıyor.

Mekanın çalışanları güler yüzlü ve ilgili.  Oturma alanının genişliğine rağmen servis  çok fazla aksamıyor.  Müşterilere olan ilgi açısından başarılı bir işletmesi var.Servis ya da yemekle ilgili herhangi bir sorun karşısında samimiyetle ilgileniyorlar.

İskenderun restoranları arasında denize sıfır konumuyla  dikkat çeken mekanlardan olan Beyaz Saray Balık Restaurant,  manzara eşliğinde  rahat bir ortamda yemek yemek için rahatlıkla tercih edilebilir.  Fiyatları ortalama seviyede. Masa konusunda özel bir tercihiniz varsa rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı