Bill Hodges serisi (Stephen King)

Bill Hodges serisi, bir topluluğun arasına Mercedes marka aracıyla dalıp insanları öldürüp firar eden katil ile onun peşinden giden bir emekli polisin hikayesini anlatır. Seride üç tane roman yer alır ve her birisi birbirinden farklı tatlara sahip gerilimleri içerisinde barındırır. Gerilim, korku ve gizem üçlüsünün bir arada yer aldığı bu seri sayesinde uzun süre hafızandan silinmeyecek bir hikaye okuyabilirsin.

Bill Hodges serisi, Stephen King tarafından yazılmış gerilim türünde bir kitap serisidir. Seri üç kitaptan oluşur ve her kitapta okuyucunun yaşaması istenilen gerilim biraz daha artış gösterir. Gerilim ve gizem türündeki kitaplardan hoşlanıyorsan bir yandan katilin peşinden giderken diğer yandan onun kurbanı olmamak için çaba gösteren emekli polisin maceralarını mutlaka okumalısın.

Bill Hodges serisi

Bill Hodges serisi birinci kitap Bay Mercedes, ikinci kitap Kim Bulduysa Onundur ve üçüncü kitap Son Nobet olmak üzere üç kitaptan oluşur. Dilersen aşağıda yer alan alt başlıkları kontrol ederek her kitap hakkında ek bilgiye sahip olabilirsin. Bu seri gerilim dolu kitaplar okumayı seven kişiler tarafından mutlaka okunması gereken bir seridir.

Bay Mercedes

Kendi has üzüntüsüyle bilinen bu şehirde bir grup insan bir iş ilanı için bir araya gelmiştir. Çalıntı bir Mercedes ile topluluğun arasına dalıp kaçan kişi bu insanlardan bazısının ölümüne bazısının ise yaralanmasına yol açar. Aradan aylar geçmesine rağmen emekli polis memuru Bill Hodges hala bu olayı düşünmektedir. Kapısına bırakılan mektubu okuduğunda ise emekliliğin tadını çıkartamadan bir olayın peşinden gitmesi gerektiğini anlar.

Brady Hartfield adını taşıyan katil ölümün tadını almıştır. Onun açısından arabanın altında can veren insanların geride bıraktığı tek şey ölüm hissine olan sevdasıdır. Tekrar direksiyonun başına geçip bu sefer yüzlerce kişiyi öldürmeye karar verir. Bill Hodges ve yakınındaki kişiler ona engel olabilmek için harekete geçerler ama çok fazla zamanları yoktur.

Altın Kitaplar: Bay Mercedes – Stephen King

Kim Bulduysa Onundur

İntikam peşinde koşan bir okuyucu, Jimmy Gold karakterinin yaratıcısı olan John Rothstein isimli dahinin peşindedir. John Rothstein yıllardır herhangi bir kitap yayınlamamış durumdadır. Morris Bellamy deliye dönmek üzeredir çünkü yıllardır tek bir yayın yapmamış olan bu yazar en başarılı karakterini reklamcılara satmıştır. Morris Bellamy, John Rothstein’ı öldürüp bir miktar parayla kendi hayatını garanti almak ister.

Morris Bellamy paranın yanında bir dizüstü bilgisayarı da aşırmıştır. Bilmediği tek şey dizüstü bilgisayarın içerisinde bir hazinenin gizli olduğudur. Morris Bellamy işlemiş olduğu bir cinayetin ardından hapse tıkılmadan önce parayı ve dizüstü bilgisayarı saklamıştır. Yıllar sonra Pete Saubers bu hazineyi bulur ama Morris Bellamy cezasını çekip dışarı çıkmak üzeredir.

Altın Kitaplar: Kim Bulduysa Onundur – Stephen King

Son Nöbet

Bu aralar klinikte her şey yolunda gibi gözükse bile bir şeylerin esrarengiz olduğu gerçektir. Onca insanın katili Brady Hartsfield çoktan bitkisel hayata geçmiştir. Doktorların demesine göre uyanıp sağlığına kavuşması bir mucizeyle eşdeğer niteliktedir. O mucize gerçekleşir ve Brady Hartsfield ayılır. Bu ayılma onun için daha fazla güç ve daha fazla ölüm arzusu anlamına gelir.

Bu arada Bill Hodges ve Brady Hartsfield’in bitkisel hayata girmesine neden olan beyin hasarının sahibi Holly Gibney bir dedektif bürosu açmıştır. Çok geçmeden kendilerini yeni bir çıkmazın içerisinde bulurlar çünkü bir dönem etkisiz hale getirdikleri için kahraman ilan edilmelerini sağlayan Brady Hartsfield intikam için harekete geçmiştir. Hedefte sadece Bill Hodges ve Holly Gibney değil, yakınları ve hatta şehrin tamamı vardır.

Altın Kitaplar: Son Nöbet – Stephen King

Bill Hodges serisini kimler okumalı?

Bill Hodges isimli bu kitap serisini okumanı tavsiye eder miyim? Gerilim, gizem ve korku temalı kitaplardan hoşlanıyorsan bu kitap serisini mutlaka okumanı öneririm. Seriyi en başından sonuna doğru sayfalar atlamadan okumayı başarırsan ondan çok daha büyük bir keyif alacağını unutmamalısın. Hatta yetmezse kitapları tekrar okumayı bile düşünebilirsin.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı