Bir Kadının Seks Günlüğü (Valerie Tasso)

Bir Kadının Seks Günlüğü, erotik içeriğe sahip olmaktan biraz uzak kalan ama şaşırtıcı ve sürükleyici hikayeye sahip olan bir anı kitabıdır. Valerie Tasso, Fransız bir yazar, seks terapisti ve aynı zamanda bir araştırma görevlisidir. Kaleme aldığı ilk kitap Insatiable ile büyük bir başarıya ulamış ve uluslararası anlamda en çok satan kitaplardan birisini kaleme alan yazar olmayı başarmıştır. Yazar, paraya çok ihtiyacı olduğu bir dönem hayat kadını olarak yaşamını sürdürmüş ve tecrübelerini Insatiable adını taşıyan kitabında yazmıştır.

Insatiable, Valerie Tasso’nun hayat kadını olarak yaşamını sürdürdüğü yıllardaki deneyimlerini anlatmaktadır. Bu nedenle bir otobiyografi veya anı kitabı olarak anılmaktadır. Yazar kitabını yazarken her şeyi gerçekçi bir biçimde anlatmaktan çekinmemiştir. Kitap dilimize Bir Kadının Seks Günlüğü olarak çevrilmiştir. Kitabın yayını ise Koridor Yayıncılık tarafından yapılmıştır. Bu yazıda yer alan içerikler yetişkinler içindir. 18 yaşın üzerinde değilseniz lütfen bu yazıyı okumayınız.

Bir Kadının Seks Günlüğü (Valerie Tasso)

Valerie Tasso, bir halkla ilişkiler çalışanıdır. Günün birinde Peru’ya bir iş gezisine gitmek durumunda kalır. Peru’da ise şişman ve itici bir adamla cinsel ilişkiye girmeye karar verir. Bir süre sonra işini kaybeder. Erkek arkadaşı tarafından aldatılır. Tüm birikimleri erkek arkadaşı Jamie tarafından çalınır. Borçlarını ödeyebilmesi için paraya ihtiyacı vardır. Para kazanmak için yaşamını hayat kadını olarak sürdürmek durumunda kalır.

Kitapta hayat kadını olarak yaşadığı tecrübelerini anlatan Valerie Tasso, aynı zamanda çalıştığı genelevin iç yapısı hakkında bilgiler verir. Genelevin yöneticisinin ve genelevde çalışan diğer kızların durumlarını tüm gerçekçiliğiyle ortaya koyar. Yeteri kadar para sahibi olduğunda ise işi bırakır ve bir müşterisine aşık olur. Ancak birliktelikleri kalıcı olmaz.

Bir Kadının Seks Günlüğü: Şaşırtıcı ve Sürükleyici Hayat Hikayesi

Kitabın bir otobiyografi olduğunu hatırlatarak başlamak istiyorum. Bir ufak uyarıyı ise farklı beklentileri olan okuyucular için yapma gereği duyuyorum. Bu kitabın yoğun olarak erotizm içerdiğini düşünmemelisiniz. Bu kitap kendi hayatını ve tecrübelerini anlatan bir seks terapisti tarafından yazılmıştır. Bir tür otobiyografi yerine anı olarak da adlandırılabilir.

Seks yapmaktan hoşlanan bir kadının sonunda zorunlu olarak bunu bir iş olarak kullanması, hobisini işe dönüştürmesi ve devamında yaptığı işten memnuniyet duyması söz konusudur. Kitap aslında tam olarak bu noktaya değinmektedir. Herkes tarafından kötü görülen bir işin benliğinize hitap ettiği zaman iyi olabileceğini göstermektedir. Elbette bunu sadece hayat kadını olmakla sınırlamamalı veya salt örneği bu açıdan ele almamalıyız.

Kitap yazarın sadece hayat kadını olarak çalıştığı yıllardaki seks tecrübelerini değil genç bir kadınken aşkla yaşadığı tecrübeleri de içermektedir. Anı ve otobiyografi arasında gidip gelen bir eser olmasının en büyük nedenlerinden birisi budur. Yazar yaşadıklarını hiç çekinmeden okuyucularla paylaşmayı tercih etmiştir.

Kitaptan çıkarılacak bir diğer önemli mesaj ise cinsel ilişkinin niteliğiyle ilgilidir. Aşk ile yapılan cinsel ilişki ile para için yapılan cinsel ilişki arasındaki farklılığı kendi hayatından örneklerle anlatan yazar, okuyucu fazla sıkmadan iyi bir üslup kullanarak bunu gerçekleştirmiştir.

Cinsellik veya seks üzerine araştırmalar yapan biriyseniz bu anı veya otobiyografi çalışmalarınıza destek olma konusunda size yardımcı olabilir. Daha çok erotizm üzerine kitaplar okumayı seven okuyucular için üzülerek söyleyebilirim ki Bir Kadının Seks Günlüğü tam anlamıyla size hitap edebilecek bir kitap değildir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı