Cafe Flör

Mekanın sahiplerinin dekorasyona, nostaljiye ve sanata merakı kafenin dekorasyonundan ilk bakışta anlaşılıyor. Her köşede farklı konseptler yaratılarak kullanılan objeler özenle seçilmiş. Kumaş servisler kullanıyor, sunumda da aynı özeni gösteriyorlar

İskenderun’daki Sahil Caddesi’nde bulunan Cafe Blör, bulunduğu caddenin şıklığını tamamlayan bir kafe restoran. Öğleden sonra kahve içip tatlı yemek için de gidebilirsiniz, şaraplı şık bir akşam yemeği için de tercih edebilirsiniz. Jazz şarkıcısı Jehan Barbur’un annesi Müryel Makzume tarafından işletiliyor.  Bu da kafeye şarkıcının hayranları açısından ayrı bir önem katıyor.

Kafenin hem dışında hem de iç mekanda oturma alanları bulunuyor. İç mekandaki alanın genişliği sayesinde birbirinden farklı oturma grupları var. Mekanın sahiplerinin dekorasyona, nostaljiye ve sanata merakı kafenin dekorasyonundan ilk bakışta anlaşılıyor. Her köşede farklı konseptler yaratılarak kullanılan objeler özenle seçilmiş. Kumaş servisler kullanıyor, sunumda da aynı özeni gösteriyorlar.

Dünya mutfağını sunan menüsündeki çeşitlilik bir hayli geniş. Yemekler,  dekorasyonun Avrupa konseptine uyum gösteriyor. Et yemekleri, makarna, salata ve atıştırmalıklar arasından kendinize uygun bir seçenek bulabiliyorsunuz. Ayrıca tatlı ve şarap çeşitleriyle yemeğinizi tamamlayabilirsiniz.

Yemekler genel olarak lezzetli. Fakat fiyatların İskenderun ortalamasının üzerinde olduğunu bilmekte fayda var. Aksi halde yemeğiniz zehir olabilir, beklentiniz çok yükseldiği için memnun kalmayabilirsiniz. Çünkü dekorasyon ve ambiyans çok güzel olsa da gurme restoran sınıfına girmeyen bir mutfağı var. Üstelik Hatay’da olmasına rağmen otantik malzemeleri kullanma, elinin altındaki yerel lezzetleri dünya mutfağıyla birleştirme çabasına giriştiğini söylenemez. Örneğin şarap yanında sipariş edilen bir peynir tabağında özel şarap peynirleri değil, markette satılan peynirler geliyor. Bunun gibi detaylar, işin mutfak kısmında çok profesyonel olmadıklarını ortaya koyuyor. Tabi bu, yemek yenmeyecek bir mekan olduğu anlamına gelmez. Ödediğiniz hesabın ambiyans için olduğunu kabul eder, yemekteki beklentiyi doğru ayarlarsanız yemeğinizden çok daha keyif alırsınız.

Cafe Flör, Antakya kafeleri arasındaki güçlü yerini ve ününü yarattığı şık ambiyansla elinde tutuyor. Huzurlu bir mekanda bulunmak isteyenlere gayet başarılı hizmet veriyor. Müzikleri, dekorasyonu ve şık ambiyansı, romantik buluşmalar hatta evlilik teklifleri için uygun bir ortam sunuyor. Şarap servisi yapması, özel yemekler için ayrı bir avantaj sunuyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı