Cherimoya Cafe & Restaurant

Antakya’nın eski sokaklarında yer alan Cherimoya Cafe’nin önünden geçip onu fark etmemeniz imkansız sayılır. Tarihi konağın giriş cephesi gökkuşağı renklerinde boyanıp kapıya sarı renkte ışık efekti verilerek mekanın renkliliği vurgulanıyor

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Ortamı rahat
  • Kahve sunumları özenli.
  • Nargilesi var

Antakya’nın eski sokaklarında yer alan Cherimoya Cafe’nin önünden geçip onu fark etmemeniz imkansız sayılır. Tarihi konağın giriş cephesi gökkuşağı renklerinde boyanıp kapıya sarı renkte ışık efekti verilerek  mekanın renkliliği vurgulanıyor. Bu renkli yorum ve tarihi doku arasındaki uyum konusunda kararsız kaldım. Ama bulunduğu bölgeden bağımsız değerlendirseydim renkli ve sevimli bir kafe olduğunu tereddüt etmeden söylerdim.

Mekanın içinde de dışarıdan tahmin edildiği gibi renkler ve sıcak dekorasyon detayları hakim. Hem avluda hem de mekanın içinde oturmak mümkün. İç kısımda duvarları ağaç çizimleri  ve sevimli bir çiftin karikatürü süslüyor. Çiçekler ve renkler dekorasyonun ana iki öğesini oluşturuyor. Masalarda çiçekli masa örtüleri, avlunun farklı noktalarında ve kahve sunumlarında çiçekler yer alıyor. Dekorasyona büyük bütçeler ayırmadan mekanda sıcak ve rahat bir mekan yaratıldığı görülüyor.

Siparişleri servis ederken sunumlara özen göstermeleri, dikkat çeken detayların başında geliyor. Türk kahvesinin eşliğinde gelen su ve lokumun yanı sıra küçük renkli zarflardaki notlar müşterilerin hafızasında yer ediyor. Özellikle kremalı ve köpüklü kahvelerin sunumları beğeni topluyor. Ayrıca süvari Türk kahvesi servisi de yapılıyor. Kışın salep ve sıcak çikolata, mekanın vazgeçilmezleri arasında.

Cherimoya Cafe’nin menüsündeki sıcak ve soğuk içeceklerin yanı sıra tatlı çeşitleri ve atıştırmalık kafe yiyecekleri bulunuyor. İkramlar konusunda mekanın cömertliği ise tam not alıyor.  Tost çeşitleri menüdeki yiyecekler arasında en çok tercih edilenlerden. Tatlılarda ise waffle ilk sıralarda bulunuyor.

Nargile çeşitleri de bulunan kafede uzun süre vakit geçirmek mümkün. Servisi güler yüzlü, ortamı sakin ve rahat. Genellikle çay kahve eşliğinde sohbet etmek isteyen gruplar tercih ediyor. Cherimoya Cafe, şaşırtıcı sunumları ve ev ortamıyla Antakya kafeleri arasında eğlenceli ve rahat mekanların arasında yer alıyor. Fiyatların ortalama seviyede olduğu mekanda, kahve ve tatlıyı birleştiren günlük kampanyalar yapılıyor. Bu kampanyalar hem tabeladan hem de sosyal medya hesaplarından duyuruluyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı