Çiçekli Konak

1800’li yılların sonunda ipek tüccarı Hannah Vert ailesine ait olan konak, 2016 yılında restore edilerek yeniden hayat buluyor. Kültür Bakanlığı tarafından tescilli olan ve Osmanlı döneminden bu yana ayakta olan konağın 3 yıl süren restorasyonu sonucunda ortaya 6 odalı bir butik otel çıkıyor

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Merkezi konumda
  • Tarihi bir konak
  • Odalar temiz
  • Ücretsiz Wifi
  • Evcil Hayvan Dostu

Çiçekli Konak, Antakya’nın tarihi dokusu içinde yer alan ve restore edilmiş bir konakta hizmet veren bir butik otel. 1800’li yılların sonunda ipek tüccarı Hannah Vert ailesine ait olan konak,  2016 yılında restore edilerek yeniden hayat buluyor. Kültür Bakanlığı tarafından tescilli olan ve Osmanlı döneminden bu yana ayakta olan konağın 3 yıl süren restorasyonu sonucunda ortaya 6 odalı bir butik otel çıkıyor.  Odaların dekorasyonları birbirinden farklı olduğu için odalar dekorasyondaki renklerine göre adlandırılıyor. Bu da müşterilere birbirinden farklı ambiyans seçenekleri sunuyor.

Otelin Antakya’nın merkezinde ve yoğun bir bölgesinde olması Antakya’yı gezme açısından avantaj, otopark sıkıntısı açısından dezavantaj yaratıyor. Önemli bir çok merkeze otelden çıkıp yürüyerek ulaşmak mümkün. Yarı ahşap yarı taş binanın odalarında elektrikli ısıtıcı konulamayacağı için ortak avluda ücretsiz çay kahve standı bulunuyor. Bu da huzurlu avluda daha fazla zaman geçirme sebebi ve sosyalleşme sağlıyor.

Otelin ortak mekanlarında ve odalarında kullanılan mobilyalar, konağın dokusuna uyum gösteriyor. Odalara sonradan eklenen banyo bölümleri, tarihi konağa müdahalenin sınırlı olması nedeniyle geniş ve konforlu olduğunu söyleyemem. Banyolar odanın içinde birer cam duşa kabinle çevrili klozet ve duştan oluşuyor. Bu görünüm hem oda standardını hem de tarihi ambiyansın büyüsünü bozuyor.

Ortaklı yapıyla işletilen otelin ortakları arasında ünlü dizi oyuncularından Mete Horozoğlu da bulunuyor. İşletme açısından başarılı olan Çiçekli Konak, temizlik ve servis konusunda müşterilerden iyi not alıyor. Otelin mutfağı da seçimlerinde gayet özenli davranıyor. Kahvaltıda ve oteldeki diğer yiyeceklerde malzeme kalitesi dikkat çekiyor. Yerel çeşitleri, taze malzemelerle sunmaya çalışıyorlar.

Antakya Otelleri arasında Çiçekli Konak; merkezi konumu, temizliği, yemekleri ve özenli odalarıyla en popüler butik oteller arasında bulunuyor. Evcil hayvan dostu bir otel olması ve ücretsiz wifi sunması da önemli özelliklerinin arasında bulunuyor. Sunduğu hizmetin kalitesi ortalamanın üzerinde olunca oda fiyatları da ortalamanın üzerinde seyrediyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı