Düşün ve Zengin Ol

Kişisel gelişim kitaplarının öncüsü Napoleon Hill’in ölümsüz eseri. Kişisel başarımlar doğrultusunda daima size destek olabilecek bir başyapıt. Napoleon Hill, 1873 ve 1970 yılları arasında yaşamış ve kişisel gelişim kitaplarının babası olarak nitelendirilen Amerikalı yazardır. Düşün ve Zengin Ol adını taşıyan ve orijinal adı Think and Grow Rich olan kitabı dünya çapında milyonlarca satış rakamına ulaşmıştır. Bu kitap aynı zamanda kendisinin en başarılı kitabıdır.

Düşün ve Zengin Ol adını taşıyan bu kitap bir kişisel gelişim kitabıdır ve kitabın içerisinde yer alanlar bir insanın yapmak istedikleri konusunda ona destek olacak felsefi düşüncelerdir. Kitabın kapağını ilk kez gördüğünüzde kitabın zenginlik ile ilgili bir şey olduğunu düşünebilirsiniz ancak bu yanılgıya düşmenize neden olabilir. Çünkü kitap insanın hayatında başarmak isteyeceği tüm hedeflere yolculuğu sırasında ona destek olabilir.

Düşün ve Zengin Ol (Napoleon Hill)

Düşün ve Zengin Ol, ilk olarak 1937 yılında kaleme alınmıştır. Ardından çeşitli revizyonlar geçirse bile 1937 yılındaki hali değerini hala korumaktır. Kitabın en göze çarpan özelliği gelmiş geçmiş en iyi ekonomi kitabı olmasıdır. Napoleon Hill, birçok milyoneri ve onların neler yaptığını araştırmıştır. Bu kitap aracılığıyla da diğer insanlara ulaştırmıştır.

Kitabı okuduktan sonra bazı insanların neden diğerlerinden daha başarılı olduğunu daha iyi anlama fırsatı elde edeceksiniz. Bununla birlikte kitapta yer alan tavsiyelerden ve kitabın bütününü kapsayan felsefeden faydalanarak daha başarılı olan insanlar arasına kendinizi dahil edebilme şansına sahip olacaksınız.

Bu kitap kişisel gelişim konusunda size tavsiyeler verecek herhangi bir listede yer alacak başyapıtlardan birisidir. Başlangıçta bir kitap hayatımı ne kadar etkileyebilir diye düşünebilirsiniz ama bu eser çok daha fazlasını yapabilecek niteliğe sahiptir. Önemli olan Napoleon Hill tarafından ortaya konan felsefeyi anlayabilmektir.

Napoleon Hill, kitap içerisinde yer alan felsefeyi oluşturmadan önce dönemin milyonerleriyle röportajlar gerçekleştirmiştir. Bu milyonerler arasında Henry Ford, Thomas Edison, Alexander Graham Bell gibi yakından tanıdığımız kişiler bulunmaktadır.

Kişisel gelişim konusunda size destek olacak eserler arıyorsanız ve hedefiniz zengin bir insan olabilmek adına hedefe ulaşmak için neler yapmak gerektiğini bilmek ise Düşün ve Zengin Ol kitabını mutlaka en az bir kez okumalısınız. Bu kitaba başvurmadan söz konusu yolculuğa çıkmanızı ben dahil kimse tavsiye etmeyecektir.

Bu yazı Gri Sayfalardan kopyalanmıştır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı