Fora Cafe

Ferah ve otantik ortamı ile bölgedeki tercih edebileceğiniz kafeler arasında yer alıyor. İçeri girdiğinizde nostaljik bir dikiş makinesi ve geçmişte kullanılan deri bir bavul en çok dikkat çeken detaylar arasında

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Sıcak bir ortamı var
  • Tarihi konak içinde
  • Fiyatları uygun

Antakya’nın Merkezi’nde bulunan Fora Cafe,  bulunduğu tarihi bölge olan Zenginler Mahallesi’ndeki benzer mekanlar gibi tarihi bir konağın içinde hizmet veriyor. Taş konağın avlusundaki büyük bir zeytin ağacının altındaki masalarda misafirlerini ağırlıyor. Mekanın dekorasyonu nostaljik detayları ve modern objeleri birleştiriyor.  İçerde birbirinden farklı tarzlarda detaylar kendi içinde bir uyumla birleşiyor ve renklilik yaratıyor.

Fora Cafe, Antakya’nın tarihi ve dar sokakları arasında dolaşırken önündeki mavi ve beyaz renkteki ahşap masa sandalyeleri ve tabelasıyla dikkatinizi çekebilir.  Ferah ve otantik ortamı ile bölgedeki tercih edebileceğiniz kafeler arasında yer alıyor. İçeri girdiğinizde nostaljik bir dikiş makinesi ve geçmişte kullanılan deri bir bavul en çok dikkat çeken detaylar arasında. Bunun yanı sıra farklı köşelere yerleştirilmiş demir havan, eski dergiler ya da afişler karşınıza çıkarak bir antika çarşısı etkisi yaratıyor. Açıkçası eski ya da ilginç ne bulunursa yan yana getirip sergileme, bana biraz fazla dağınık geliyor. Yine de müşteriler tarafından bu eşyalar oldukça ilgi görüyor.

Atıştırmalık yiyeceklerin dışında tatlı ve kahveler ön plana çıkıyor. Dekorasyonda olduğu gibi sunumda da görselliğe ve detaylara önem veriyorlar.  Yaz aylarında kavanozda sundukları ev yapımı limonata menüde en çok tercih edilen içeceklerin başında geliyor.  Kışın ise bol tarçınla süslenen ve yanında tarçın çubuğu ile dekore edilen salep sunumu beğeniliyor.  Bunun yanı sıra türk kahvesini fincanda ya da süvari olarak da sipariş verebilirsiniz.  Çay ve kahve içmeyi sevenler için yanına tatlı çeşitleri sunuyor. Chesecake, en çok tercih edilen tatlılar arasında. Nargile içmek isteyenler için farklı çeşitler bulunuyor.

Antakya tatlı ve kahve mekanları arasında sıcak bir ortamda misafirlerini ağırlayan Fora Cafe,  özellikle hafta sonları turistler ve arkadaşlarıyla buluşmak isteyenler tarafından yoğun ilgi görüyor. İçeride çalan müzikler de huzurlu ortamı destekliyor.  Sakinliği seviyorsanız hafta içi gitmeniz daha fazla keyif almanızı sağlar. Fiyatları uygun.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı