Fors Bar-Lounge

Zenginler Mahallesi'nde yer alan Fors Bar da bu örnekler arasında bulunuyor. Adında olduğu gibi mekan olarak kendini bölgedeki benzer diğer mekanlara göre biraz forslu konumlandırmak istiyor

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Ortam nezih
  • Müzikler kaliteli
  • Canlı müzik var

Fors Bar, Antakya merkezindeki tarihi bölgesinde yer alıyor. Bu bölgede restore edilen tarihi konaklar da hizmet veren birçok otel, bar ve kafe bulunuyor.  Zenginler Mahallesi’nde yer alan Fors Bar da bu örnekler arasında bulunuyor. Adında olduğu gibi mekan olarak kendini bölgedeki benzer diğer mekanlara göre biraz forslu konumlandırmak istiyor.

Geçmişte konut olarak kullanılan tarihi yapının içinde misafirlerini ağırlayan Fors Bar,  güzel bir mimariye sahip.  Mekanın doğal taş duvarlarına ahşap doğrama ve mobilyalar eşlik ediyor.  Dekorasyonu oldukça sade ve ağırbaşlı bir hava taşıyor.. Renklilik yerine doğal tonlar tercih edilmiş ve aksesuar konusunda modern bir tarz benimsenmiş.  Misafirler konağın avlusunda, balkonlarında ve diğer  alanlarında ağırlanıyor.   Konağın toplam alanı ve oturma kapasitesi geniş.  Avlunun girişindeki büyük ağaç,  avluya güzel bir hava veriyor.  Genellikle yüksek sandalyeli bistro masalar tercih edilen mekanda, akşamları canlı müzik yapılıyor.

Mekanın müşteri profili genellikle kaliteli ve içeride rahat eğlenebiliyorsunuz.  Fakat işletmenin her gece giriş ücreti alması, müşterilerin genellikle hoşuna gitmiyor. Mekanın Antakya gece hayatında bulunan işletmelerinden farklı olan  bir diğer uygulaması da genellikle içki siparişlerinin peşin ödeniyor olması.  Yani içki siparişinizi getiren garsona ödemesini yapıyorsunuz.   Farklı şehirlerde bu sistemin örnekleri görülse de Antakya için çok tanıdık olmayan bu yöntemden müşterileri genellikle hoşlanmıyor. Gece boyunca sohbetleri hesap ödeyerek bölünüyor.

Müzik konusunda başarılı mekanlar arasında bunuyor. Genellikle kalitesi yüksek ve farklı türlerde dünya müzikleri çalınıyor. Mekanın içki menüsü oldukça geniş ve aradığınızı çoğu zaman buluyorsunuz.  İçkinizin yanına atıştırmalıklar sipariş edebiliyorsunuz.  Fakat mekanın fiyatları genellikle Antakya ortalamasının biraz üzerinde  seyrediyor.

Antakya gece hayatı içinde rahat eğlenebileceğiniz rahat bir ortam, güzel bir ambiyans ve kaliteli müzik sunan Fors Bar,  farklı işletme prensibiyle bölgedeki benzer barlardan ayrılmaya çalışıyor.  Önceden rezervasyon yaptırmanızda büyük fayda var. Rezervasyonsuz gittiğinizde içeri girseniz de masa seçme şansımız pek olmuyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı