Jasmin Konak Butik Otel

Antakya merkezindeki Jasmin Konak Butik Otel; Habibi Neccar Camii, Antakya Arkeoloji Müzesi, St. Peter Kilisesi, Aziz Pavlus Ortodoks Kilisesi gibi turistik noktalara yürüme mesafesinde bulunuyor. Otel, restore edilen tarihi bir konakta hizmet veriyor.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Tarihi bir dokusu var
  • Konumu merkezi
  • Sigara içilmeyen odalar mevcut

Antakya merkezindeki Jasmin Konak Butik Otel; Habibi Neccar Camii, Antakya Arkeoloji Müzesi, St. Peter Kilisesi, Aziz Pavlus Ortodoks Kilisesi gibi turistik noktalara yürüme mesafesinde bulunuyor. Otel, restore edilen tarihi bir konakta hizmet veriyor. Bir zamanlar konut olarak kullanılan konak, bugün 10 farklı odası ve avlusundaki kafesiyle bir otel olarak misafirlerini ağırlıyor.

DOĞAL VE TARİHİ ETKİ

Otelin giriş duvarlarındaki sarmaşık çiçekleri ve şık tabelası etkileyici bir karşılama yapıyor. Konaklamayı düşünmüyorsanız bile içeri girip avludaki kafesinde bir kahve içebilirsiniz. Kahveler şık bir sunumla servis ediliyor. Konağın hem dış duvarlarında hem de iç duvarlarındaki taş doku, ahşap doğramalara doğal ve tarihi bir etki yaratıyor. Otelin dekorasyonundaki klasik ve sade seçimler, tarihi dokuyla uyumlu bir şıklık sunuyor. Konağın avlusundaki ağaçlar, ortama canlılık ve renk katıyor.

Antakya merkez otellerinde yaşanan otopark sorunu burada da kendini gösteriyor. Ama bunun için otelin yapabileceği bir şey yok. Merkezde ve tarihi doku içinde konaklamayı seçiyorsanız, otelin kapısına kadar arabayla gelemiyor ve bavullarınızı otele kadar taşımak zorunda kalıyorsunuz. Dilerseniz otelin havaalanı servis hizmeti de bulunuyor.

Jasmin Konak,misafirlerine iyi bir oda standardı sunuyor. Klimalı odaları arasında sigara içilmeyen oda seçenekleri de mevcut. Odaların dekorasyonu ahşap ağırlıklı, ağırbaşlı ve sade detaylardan oluşuyor. Yatak örtülerinden, dolaplara kadar birbiriyle uyumunun düşünülerek seçildiğini görüyorum. Tarihi ambiyansın hakkını vermeye çalıştıkları hissediliyor. Çocuklu aileler için özel aile odaları bulunuyor.

Otelin mimarisinden dolayı tüm odalar avluya bakıyor. Bu nedenle avludaki seslere odalara taşınıyor. Avludaki hareketliliği, konuşmaları ya da müziği odadan duymak mümkün oluyor. Bu durum, bazen rahatsızlığa neden olduğu için otel için dezavantaj yaratıyor.

Çamaşırhane ve kuru temizleme hizmeti veren otelin genel olarak temizliği sınıfı başarıyla geçiyor. Odalar günlük olarak temizleniyor. Personeli ilgili ve güler yüzlü. Gezilecek yerler konusunda yardımcı oluyorlar. Kahvaltılar avluda servis ediliyor. Limon ağaçlarının altında yerel çeşitlerle sunulan kahvaltı hem ambiyans hem lezzet açısından başarılı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı