Kahve Diyarı

Adı Kahve Diyarı ama günün her saatine uygun yiyecek ve içecek bulmak mümkün. Kahvaltıdan başlayıp akşam yemeğine kadar burada arkadaşlarımla sohbet edebilir ya da bilgisayarımla çalışabilirim.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Ferah bir ortamı var
  • Porsiyonları büyük
  • Süvari Türk kahvesi var
  • Kahvaltı ve yemek menüsü var

Sahil bölgesinde Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Kahve Diyarı, tüm günü geçirebileceğiniz İskenderun kafeleri arasında yer alıyor. Adı Kahve Diyarı ama günün her saatine uygun yiyecek ve içecek bulmak mümkün. Kahvaltıdan başlayıp akşam yemeğine kadar burada arkadaşlarımla sohbet edebilir ya da bilgisayarımla çalışabilirim.

Bahçe, Sahil ve Park Manzarası

Kahve Diyarı, ön bahçede oturma alanını düzenleyerek sahil ve park manzarasının avantajını  değerlendiriyor. Katlanan cam panellerle hem kış hem de yaz mevsiminde aydınlık ve ferah bir ortam sunuyor. Masaların genişliği ve birbirlerine olan mesafeleri de ferahlığı destekliyor.

İç mekanda tatlı büfesi, servis alanı ve kasa bulunuyor. İsteyenler içerde de oturabilir. Ama burada daha küçük ve az sayıda kişi için oturma alanı bulunuyor.

Yok Yok Menüsü

“Yok yok “ denilebilecek menüsüyle aslında bir kafe-restoran sınıfında hizmet veriyor. Sabah saatlerinde kahvaltı yapabilir, meyve sularını deneyebilirsiniz. Öğle saatlerinde büyük porsiyonlarda gelen yemek ve salatalardan birini seçebilirsiniz. Mantarlı tavuklu krep deneyen herkesi memnun ediyor. Ama tüm çeşitler için müşterilerinin karnından önce gözlerini doyuruyorlar ve sunuma özen gösteriyorlar. Bu da müşteri memnuniyeti artırıyor.

Kahve Diyarı, yemek servisi yapsa da adında belirttiği gibi kahve konusunda hizmet veriyor. Damla sakızlı kahve bulabildiğiniz mekanda Türk kahvesi sunumu, su ve çakıl çikolata drajelerle yapılıyor. Bu da kahve sevenler için en can alıcı detaylardan biri.

Kahve ve Tatlı Ayrılmaz İkili

Kahve ve tatlının ayrılmaz ikili olduğunu bilen Kahve Diyarı, özellikle yazın dondurmalı meyve tabaklarıyla öne çıksa da adı Antep Rüyası olan yeşil pasta klasiklerin başında geliyor.

Kahve Diyarı hakkında önemli bir detay, Türk kahvesini fincanın dışında isterseniz Süvari olarak da servis ediyor olması. Antakya’daki Affan Kahvesi’nde de içebileceğiniz çay bardağında gelen Süvari kahve burada kendi tarzlarına uygun olarak servis ediliyor. Çay bardağı, yanına su ve çikolatanın bulunduğu mini tepsiyle sunuluyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı