Kavinn Butik Otel

Dışarıdan bakıldığında klasik bir Antakya evi görünümünde olan otelin bir avlu etrafında konumlanmış 10 farklı odası bulunuyor.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Merkezi konumda
  • Tarihi bir ambiyansı var
  • Ücretsiz internet bağlantısı

Antakya’nın tam merkezinde bulunan Kavin Butik Otel, restore edilen tarihi bir konakta hizmet veriyor. Otelin merkezi konumu sayesinde Uzun Çarşı’ya, camilere, kiliselere ve Antakya Parkı’na yürüyerek ulaşmanız mümkün. Şehir merkezinde olması otopark bulmanız açısından zorluk çıkarsa da önemli noktalara ulaşım kolaylığı açısından buna değer.

Dışarıdan bakıldığında klasik bir Antakya evi görünümünde olan otelin bir avlu etrafında konumlanmış 10 farklı odası bulunuyor. Odalarda ve ortak alanda tarihi bir dekorasyonla otantik bir ambiyans yaratılmış. Otelin taş duvarları doğal malzemelerin dışında çiçekler ve tekstil detayları dekorasyona renk katıyor. Tüm odaların etrafında sıralandığı avlu, ortak yaşam alan görevini görüyor. Bu yaşam alanından yükselen gürültülerin kimi zaman odalardan duyulması ise mimarinin yarattığı ihtimaller arasında.

Odaların dekorasyonunda da birbiriyle uyumlu nostaljik detaylar bulunuyor. Otantik halılar, yatak örtüleri, duvarları süsleyen objeler ve resimler birbiriyle uyum içinde. Antakya’nın tarihi ve otantik dokusu, dekorasyona güzel bir şekilde yansıtılıyor. Ahşap dolaplar, raflar ve odaların ferahlığı açısından iyi bir oda konforu sunuluyor. Buna karşılık otel odasından çok hala bir evin odasında kalıyor olduğunuzu hissettiriyor.

Otelin müşterileri geleneksel işlemeli örtülerin örtüldüğü yataklarda uyumaktan ve antika görünümünde koltukların bulunduğu köşelerde oturmaktan keyif alıyorlar. Odalar klimalı ve her odadan ücretsiz internet bağlantısına erişilebiliyor. Ayrıca sigara içilmeyen oda  tercihi yapabiliyorsunuz. Odalar günlük temiz izleniyor.

Otelin açık büfe kahvaltısı ve sunduğu diğer yiyeceklerin lezzeti sınıfı geçiyor. Ürün çeşitliliği, yöresel ürünlerin sunulması ve lezzet açısından müşterilerin beğenisini topluyor. Otelin işletmecileri, yöresel yiyecekler ve Antakya’nın yemek kültürü hakkında isteyen misafirlerine rehberlik yapıyorlar.

Otel temizlik açısından gayet başarılı ve personeli güler yüzlü. Misafirlerin ihtiyaçları olduğu zaman kuru temizleme ya da havaalanı transferi gibi hizmetler sunabiliyorlar. Fiyat açısından benzer diğer otellerle karşılaştırıldığında uygun seviyelerde olduğunu söyleyebilirim. Antakya otelleri arasında merkezi konumda bir seçim yapmak gerekirse tercih edilebilecek özelliklere sahip oteller arasında bulunuyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı