Kebapçı Şükrü Usta

Kebapçı Şükrü Usta, her iki tarafındaki bitişik binaların arasında kalan 3 katlı dar bir binada müşterilerini ağırlıyor. Kırmızı beyaz bina giydirmesi ve bilmeyenleri çağırsa da, bilenler zaten düzenli olarak yemeğe geliyor

Hikaye Öne Çıkanlar

  • Atmosferi rahat
  • Aile Salonu Var
  • Açık Ayran Bulunuyor
  • Şişleri ve dürümü meşhur

İskenderun’da Savaş Mahallesi’nde LC Waikiki mağazasının karşısında bulunan Kebapçı Şükrü Usta, her iki tarafındaki bitişik binaların arasında kalan 3 katlı dar bir binada müşterilerini ağırlıyor. Kırmızı beyaz bina giydirmesi ve bilmeyenleri çağırsa da, bilenler zaten düzenli olarak yemeğe geliyor.

Dükkanın önünde dışarıda oturmak isteyenler için masalar var. İçerde oturmak isterseniz, girişteki masalara oturup kasayı, ocağı ve servisi izleyerek yemeğinizi yiyebilirsiniz. Ya da vitrindeki ilanda belirtildiği gibi üst kattaki aile salonuna geçebilirsiniz.

Geleneksel Mahalle Kebapçısı

Kebapçı Şükrü Usta, sadece İskenderun kebap lokantaları için değil, aslında ülkedeki tüm kebapçılardaki geleneksel mahalle kebapçısı modelini uyguluyor. Bu geleneksel model, aslında dekorasyon ya da pazarlamadan çok sadeliğe ve yemeğe odaklanıyor.

Şükrü Usta, çok uzun yıllardan bu yana işini yapan ve dükkana gelenlerin tanıdığı bir kebap ustası. Oğlu Mehmet de babasıyla birlikte çalışsa da Şükrü Usta hala işinin başında. Güler yüzlü yapısı, müşteri memnuniyetinin ve sadakatinin önemli nedenlerinden sayılabilir. Genel olarak servis ekibinin de güler yüzlü ve dostane bir tavrı olduğunu söyleyebilirim.

Kebapçı Şükrü Usta’nın ocağı genelde şişlerle dolup taşıyor. Menü konusunda da mahalle kebapçısı geleneğinden şaşmıyor ve klasik kebap çeşitlerinin birçoğunu sunuyor.  Ciğer, tavuk şiş, beyti ve Adana en çok tercih edilen çeşitlerin başında gelse de dürümleri deneyenler mutlaka tavsiye etme gereği duyuyor.

Kebaplarındaki acı seviyesi, acıyı sevmeyenler için biraz fazla gelebilir. Bunun uyarısını önceden yapmak gerekiyor. Açık servis edilen ev yapımı ayranları bu acıyı dengeliyor.

Müşteri profiline bakıldığında sıklıkla ailelerin geldiğini görüyorum. Tek başınıza da rahatlıkla gidebilir, keyifle kebabınızı yiyebilirsiniz. Kebapların yanında gelenek olduğu üzere salata ürünleri ikram ediliyor. Yine adetten olduğu gibi yemekten sonra çay ikramı var. Tüm bu güzel jestlerin ardından masaya gelen hesap fazlaysa aslında müşterinin tek tek boğazına dizilir. Ama burada hesap konusunda da mütevazi bir yaklaşım olduğu için memnuniyet bozulmadan müşteri uğurlanıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı