Küçük Beyoğlu

Sokağa hayat veren mekanlardan biri olan Küçük Beyoğlu, İskenderun barları arasındaki iyi işletmelerin arasında bulunuyor. Fiyatların, İskenderun ölçeğinde ortalamanın biraz üstünde olsa da mekanın kalitesine göre kabul edilebilir rakamlar olduğunu söyleyebilirim.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Canlı müzik yapılıyor
  • Yemek servis ediliyor
  • Yerli bira menüsü geniş
  • Ortamı rahat
  • Nargile var

İskenderun Barlar Sokağı’ndaki Küçük Beyoğlu, bir kafe bar olarak hizmet veriyor. Bir aile işletmesi olan mekan, Ahmet Bey ve Nursel Hanım tarafından işletiliyor. Mekanın rahat ve sıcak ortamı, aileler ve buluşup sohbet etmek isteyen arkadaş grupları tarafından tercih ediliyor.

Sadece bir şeyler içmek yerine yemek de yemek isterseniz Küçük Beyoğlu’nun menüsünde kremalı mantar, tavuk ve bolonez soslu spagetti öne çıkıyor. Genellikle Nursel Hanım’ın elinden çıkan yemekler, müşteriler tarafından tam not alıyor. İçkinizin yanına atıştırmalıklar ve peynirli kroket gibi kızartma tabakları da sipariş edebilirsiniz. Bira patates ikilisiyle sokağın tadını çıkarmak için iyi mekanlardan. Mutfak açısından dikkat etmeleri gereken en önemli konu, içkinin yanında gelen kuruyemişlerin tazeliği olmalı. Bazı durumlarda bu konuda kazalar olabiliyor ve bayat bir fıstık mekana verilen tüm emeği gözden düşürebiliyor.

Müzik konusunda da seçici davranan mekanda, haftanın bazı günlerinde canlı müzik oluyor. Müzik seviyesinin iyi ayarlanması sayesinde sohbetler bozulmuyor, müzik dinlerken arkadaşlarınızı da duyabiliyorsunuz.  Canlı müziğin olduğu akşamlarda rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Mekanda ayrıca nargile de servis ediliyor. Tarçınlı nargile en çok tercih edilen çeşitlerin başında geliyor. Nargilenizin yanına tercihinize göre çay, kahve ve alkolsüz içecekler de alabiliyorsunuz.

Yerli içki ve bira menüsü yeterli seviyede çeşitlilik sunuyor. Pera Bira’nın ürettiği Zıkkımm ismindeki yerli bira Küçük Beyoğlu’nda denenebilen ilginç seçenekler arasında bulunuyor. India pale ale denilen Hindistan kökenli ve şerbetçiotunun biraz fazla kullanıldığı bira çeşitlerinden olan biranın tadı diğer biralara göre biraz daha acı gelebilir.

Sadece biralar için değil, özellikle yaz döneminde kokteyller için de mekana gelinebilir. İçki, yemek, nargile ve canlı müzik gibi faktörlerle mekanda uzun saatler boyunca zaman geçirmek kolaylaşıyor.

Sokağa hayat veren mekanlardan biri olan Küçük Beyoğlu, İskenderun barları arasındaki iyi işletmelerin arasında bulunuyor. Fiyatların, İskenderun ölçeğinde ortalamanın biraz üstünde olsa da mekanın kalitesine göre kabul edilebilir rakamlar olduğunu söyleyebilirim.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı