Lezzet-i Nan

Sadece Antakya’dan değil Hatay’ın köylerinde ürünleri toplayarak satışa sunan Lezzet-i Nan, mütevazi bir dükkan

Hikaye Öne Çıkanlar
  • İnternet üzerinden satışı var
  • Geniş ürün çeşitliliği bulunuyor
  • Fiyatlar uygun

Antakya’nın tarihi bir bölgesinde yer alan küçük bir yöresel ürün dükkanı olan Lezzet-i Nan, Nesrin Elmas ve Hazar Nuriddin Elmas tarafından işletiliyor. Hatay’ın yemek kültürünü oluşturan yöresel ürünler, hem Antakya’da yaşayanlar hem de Antakya’ya gezmeye gelenler tarafından talep görüyor. Antakya’ya hiç yolu düşmeyenlere ise internet siteleri üzerinden satış yapılıyor. Müşterilerine kargoyla gönderilen ürünler, belli bir tutarın üzerindeyse kargo ücreti alınmıyor.

Sadece Antakya’dan değil Hatay’ın köylerinde ürünleri toplayarak satışa sunan Lezzet-i Nan, mütevazi bir dükkana sahip. Vitrininde ve dükkanın raflarında duran ürünler, sade kavanozlarla sunuluyor. Herhangi bir etiket ya da marka çalışması henüz yapılmamış. Aldığınız ürünün hangi köyden geldiği, içeriğinin neler olduğunu anlatan paketleri olsaydı bana göre çok daha şık olurdu. Fakat bu sade sunum da doğal bir etki yaratıyor. Fiyatlar makul ve ortalama seviyede.

Hatay mutfağını sevenler için Lezzet-i Nan’ın ürünleri, mutluluk veren bir dükkan. Baharatlar, konserve, sos, turşu, pekmez, salça, peynir, zeytin ve zeytinyağı ürün kategorileri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Evde yapmak için zamanı olmayanlar için ev yapımı reçeller, salçalar, turşular kavanoz kavanoz raflarında sıralanıyor. Bunların yanı sıra sabunlar ve Hatay’a özgü hediyelik eşyalar bulunuyor. Antakya’ya gezmeye gelenler için hem dönerken kendi evlerine ürün götürmek, hem de arkadaşlarına hediye alışverişi yapmak için uğranan dükkanlar arasında bulunuyor. Hatta dükkanın internette de satışta bulunan özel hediye sepetleri bulunuyor. Bu da Hatay ürünlerini seven arkadaşlara hediye için iyi ve pratik bir seçenek.

Bunların dışında sınırlı çeşitlikte olsa da Samandağ’dan gelen domates ve biberle manav alışverişi yapabiliyorsunuz. Hatta Hatay’ın meşhur mezeleri de dükkanın ürünleri arasında bulunuyor. Biberli ekmekten, humusa, kaytaz böreğinden oruğa çeşitli yöresel yemekler sipariş vermek mümkün. Antakya alışveriş mekanları arasında renkli bir nokta olan Lezzet-i Nan ürünleriyle ilgili sipariş vermeden önce telefon edip stok durumunu öğrenmekte fayda var.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı