Mahal Cafe Lounge

Mekana girdiğinizde dekorasyona gösterilen özen, ilk bakışta fark ediliyor. Gayet bakımlı görünen konak sade ve modern detaylarla dekore edilmiş

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Ortamı rahat
  • Gündüz kafe olarak hizmet veriyor
  • Canlı müzik var

Antakya’nın merkezindeki tarihi bölge olan Zenginler Mahallesi’nde yer alan Mahal Cafe Lounge, restore edilen eski bir Antakya Konağı içinde hizmet veriyor.  Misafirlerini konağın avlusunda ağırlayan mekanda akşamları canlı müzik programları oluyor.

Mekana girdiğinizde dekorasyona gösterilen özen, ilk bakışta fark ediliyor. Gayet bakımlı görünen konak sade ve modern detaylarla dekore edilmiş. Müzik yapılan sahne,  yükseltilerek ve özel bir aydınlatmayla hem daha kolay görünür hem de daha estetik hale getirilmiş. Avludaki portakal ağaçları doğal ve canlı bir ambiyans yaratıyor.  Misafirler bu ağacın serin gölgesi altındaki masalarda oturuyorlar.

Mekan hem kafe hem bar olduğu için, gündüz saatlerinde de kahve içip bir şeyler yemek isteyenlere kapıları açık. Gün içinde huzurlu ve sakin bahçesinde misafirlerini ağırlayan mekan, gece özel aydınlatması ve müzikleriyle eğlenceli  bir bara dönüşüyor.

Kafe menüsü oldukça geniş ve lezzetli.  Arkadaşlarınızla bir şeyler içmek ya da öğle yemeği yemek için uğrayabilirsiniz.  Kahvaltı saatinden itibaren hızlı atıştırmalıklar, tatlılar ve dünya mutfağından örnekler sunuyorlar.  Porsiyonları büyük ve sunumları başarılı. Çalışanlar ilgili ve güler yüzlü.

Gündüz saatlerinde fiyatlar ortalama seviyelerde olsa da, bar menüsündeki fiyatlar  bazen müşteriler  tarafından yüksek bulunuyor.  Daha doğrusu işletme ve müşteriler arasında bir iletişimsizlik yaşanıyor. Bu fiyat farkı, canlı müzik olduğu gecelerde işletmenin  hesaba müzik bedeli eklemesinden  kaynaklanıyor.  Bu uygulama genellikle gecenin sonundaki hesap aşamasında fark edildiği için sık sık eleştiriye yol açıyor.  Bunun dışında mekanı ortamı rahat ve   eğlenmek için uygun.  Bara girişlerde seçici davranıyorlar ve tek başına gelen erkek müşterileri  kabul etmiyorlar.

Antakya kafeleri ve barları arasında Türkçe Pop ağırlıklı canlı müzik geceleriyle dikkat çeken Mahal Cafe Bar,   hem dekorasyonu hem de mekanın ortamıyla müşterilerine özenli bir hizmet sunuyor.  Özellikle canlı müzik gecelerinde istediğiniz gibi bir masa bulabilmek için rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı