Mesken 046 Cafe & Pub

Tarihi Antakya Sokaklarında Ceza-i Ehliyeti Olmayan Mekan

Hikaye Öne Çıkanlar

  • Alkol var
  • Nargilesi Mükemmel
  • Balkonu Keyifli
  • Apaçilerden Uzak
  • Çayı/Kahvesi Sohbetle Güzel Gidiyor

Sakin saatlerinden, hızlı saatlerine kadar her saatte ayrı keyif veren eski mi desem yoksa tarihimi desem bilemediğim Antakya sokaklarında cezai ehliyeti olmayan bu mekanda neyden hoşlanıyorsanız ondan zevk alacaksınız.

Tarihi Antakya sokaklarında bulunan Mesken 046 Cafe & Pub, bu alanda bulunan kafeler gibi klasikleşmiş yapıya sahip. Nedir bu klasik yapı? Büyük duvarlarla çevrilmiş avlu içinde Antakya’nın kültürel mirasına uygun olarak dekore edilmiş balkonlu ve havadar Nargilesi meşhur kafeler. İşte Antakya’nın tarihi sokaklarındaki klasik cafe kültürü bu. İşin açıkçası herkes ünlü markalar, üniversiteli kızlar olduğu için Serinyol’daki mekanları tercih ediyor ama Antakya Kafeleri bence o ünlü markalardan kat be kat daha iyi…

 

Mesken 046 Cafe & Pub Antakya’da Canlı Müzik

İnternetten okuduğum yorumlara göre Antakya’da Canlı Müzik dinleyebileceğiniz mekanlar arasında olan bu kafe de alkol satışı da vardır. Tabi yine klasikleşmiş ve Antakya denince aklımıza gelen Nargile’de yine burada mükemmel yapılıyor.

Ayrıca apaçilerden uzak bir mekan olduğu için rahat ve huzurlu bir mekan arıyorsanız tercih edebileceğiniz Antakya Kafelerinden biridir diyebilirim. Yeni mekanlar keşfetmek isteyenler mutlaka burayı bir denemeli!

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı