Mısırlı Döner

Özellikle Antakya'da büyümüş olanlar için nostaljik bir önemi olan Abdo Döner, yeni mekanında da Mısırlı Döner olarak eski müşterilerini ağırlıyor

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Eski Abdo Döner
  • Nostaljik bir havası var
  • Fiyatlar uygun

Mısırlı Döner , aslında Antakya’nın eski ve efsanevi dönercilerinden Abdo Döner’in  yeni adı.  Abdo Döner’in sahibi eski dükkanını ve ismini devrederek Mısırlı Döner olarak yeni bir mekanda açıldı.  Bu hikayeyi bilen müşterileri de döner Abdo Usta’nın peşinden Mısırlı Döner’e  gitmeye başladılar. Özellikle Antakya’da büyümüş olanlar için nostaljik bir önemi olan Abdo Döner, yeni mekanında da Mısırlı Döner olarak eski müşterilerini ağırlıyor. Abdo Usta’nın döneri bu nedenle hala erken saatlerde bitiyor.

Genellikle lavaş dürüm içinde servis edilen döner eti, içindeki patates kızartması ve biber salçalı sosuyla  lezzetli bir uyum yakalıyor. Lavaşın inceliğinin ve kalitesinin bu başarıdaki etkisini de göz ardı etmemek gerekiyor. Döner siparişinin yanında masaya ikram olarak turşu,  yeşillik ve limon bulunan tabaklar getiriliyor.  Et yemek istemeyenler tavuk  döner siparişi de verebiliyorlar.

Kemerli girişinin üstündeki vitray camlarıyla hem nostaljik hem de renkli bir hava yakalayan mekan,  alanı küçük olsa da  verimli kullanmayı başarmış. Uzun ahşap masanın yanına dizilen tabureler ve  duvara dayalı 1-2 masa var.  Ayrıca  açık havada oturmak isteyenler için dükkanın önünde de bir masa bulunuyor.  Bu oturma alanı çoğu zaman yeterli oluyor. Çünkü dükkanın müşterisinin büyük bir bölümü paket servis tercih ediyor.

Mısırlı Döner, hem dekorasyonda  hem de sunum detaylarında nostaljik bir hava yakalamayı başarıyor. Bugün yeni dükkana gelen eski müşteriler eski Abdo Döner lezzetini ve yarattığı geleneksel hissi bulabiliyorlar.  Mekanda farklı soğuk içecekler bulunuyor. İsteyenler için açık ayranı var.  Hem Abdo Usta hem de servis ekibi güler yüzlü ve işlerini hızlı yapıyorlar. Müşterilerin neden bu döneri iyi olarak tanımladıklarına bakarsak, yorumları tüm malzemelerin arasından etin tadını alabildikleri, sosun çok baharatlı olmaması ve damaklarında yağlı bir tat kalmaması yönünde birleşiyor.

Antakya yemek mekanları arasında hem yöresel hem de hızlı bir yemek tercihi yapmak isterseniz, Mısırlı Döner sizin için uygun bir seçenek olabilir. Fiyatlar uygun olduğu için sadece bir dönerle yetinmeyeceğinizi düşünüyorum.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı