Monkey Cafe Bar

Dekorasyon açısından salaş bir tarzı var. Dekorasyonda renklilik ön plana çıkıyor. Duvarlarda retro tarzında renkli afişler, tabelalar ve yazılar bulunuyor. Çok özenli olmasa da mekana bir tarz yaratmak için gösterilen çaba hissediliyor.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Salaş ve rahat ortam
  • Canlı müzik var
  • Giriş ücretli

Turistik açıdan Antakya’nın en yoğun olan tarihi bölgesindeki Monkey Cafe Bar, bölgedeki diğer mekanlara göre daha küçük bir alanda hizmet veriyor. Binaların arasında sıkışmış gibi olsa da mekanı  en verimli şekilde değerlendirmeyi başarıyor. Üst kattaki balkon bölümünden  merdivenlerle inen küçük bir  avludan oluşuyor.  Balkon tarafındaki masalarda oturduğunuzda  çevreyi ve  Antakya’nın çatılarını seyredebilirsiniz.

Mekanın alanı küçük olduğu için masaların birbirine olan mesafesi de oldukça yakın.  Dekorasyon açısından salaş bir tarzı var. Dekorasyonda renklilik ön plana çıkıyor. Duvarlarda retro tarzında renkli afişler, tabelalar ve yazılar bulunuyor. Çok özenli olmasa da mekana bir tarz yaratmak için gösterilen çaba hissediliyor.

Müşterilerin içecek konusundaki tercihleri genellikle bira ya da özel kokteyller oluyor.  Fiyatlar ortalama seviyelerde. Bira siparişleriniz için farklı markalardan çeşitler sunuyorlar.  Siparişinizin  yanına ikram olarak getirilen patlamış mısır ya da çerez tabağı geleneği tam olarak benimsenmiyor. Genellikle ayrıca sipariş etmeniz gerekiyor.

Mekanda haftanın bazı günlerinde canlı müzik yapılıyor. Canlı müzik programları için giriş ücreti alınıyor.  Mekanın önünde bulunan tabeladan o gece canlı müzik olduğu, kimin sahne alacağı ve giriş ücreti belirtiliyor. Fakat tabeladaki bu bilgileri görmeyen müşteriler,  gecenin sonunda gelen hesap pusulasında hiç beklemedikleri giriş ücretiyle karşılaşıyorlar. Bu da sık sık memnuniyetsizliğe yol açıyor.

Mekanın oturma kapasitesinin küçüklüğü nedeniyle az sayıdaki müşteriyle hemen dolabiliyor. Bu da genellikle grupların özel kutlamalar yapmak için tercih etmelerini sağlıyor. Doğum günleri ve bekarlığa veda partilerine sık rastlanıyor. Böyle partilerde pastanızı kendiniz getirirseniz bile işletmenin hesaba servis ücreti eklediğini önceden bilmenizde fayda var. Tabi böyle bir kutlama düşünüyorsanız zaten mutlaka önceden rezervasyon yaptıracağınızı tahmin ediyorum. Bu aşamada detayları netleştirmekte fayda var.

Monkey Cafe Bar,  Antakya gece hayatının en popüler bölgesinde yer alıyor. Bu küçük mekan, servisi  ve dekorasyonuyla çok ön plana çıkmasa da yakaladığı ortalama çizgide  müşterilerine hizmet veriyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı