NAMASTE Çikolata&Kahve

İskenderun sahil bölgesinde yer alan NAMASTE Çikolata & Kahve, adında da olduğu gibi kahve ve çikolatanın uyumlu birlikteliğinden doğan bir kahve dükkanı. Sahilde yürüyüş yapanların bir kahve içip sohbet etmek için mola verdikleri durakların başında geliyor.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Ortamı sakin ve rahat
  • Süvari Türk kahvesi var
  • Ev yapımı çikolataları meşhur
  • Take away kahve servisi var

İskenderun sahil bölgesinde yer alan NAMASTE Çikolata & Kahve, adında da olduğu gibi kahve ve çikolatanın uyumlu birlikteliğinden doğan bir kahve dükkanı. Sahilde yürüyüş yapanların bir kahve içip sohbet etmek için mola verdikleri durakların başında geliyor. Az sayıda masası olan küçük bir mekan olmasına rağmen renkleri ve ferahlığı sayesinde sıkışmışlık hissi yaşamıyorum. Mekanın cam vitrini sayesinde hem iç ve dış mekan arasında kolay bağlantı kuruluyor, hem de içeride aydınlık bir ortam oluşuyor. Dışarıda oturmak isteyenler için mekanın önündeki kaldırımda masaları bulunuyor.

Dekorasyonda kullanılan renkler ve mobilyalar sevimli ve modern bir ortam yaratıyor. Ahşap ve metal olmak üzere iki farklı masa modeli kullanılıyor. Dışarıda füme renkli metal masalar, iç mekanda ise doğal renkli ahşap masalar bulunuyor. Dekorasyondaki renkli detaylar serviste de kendini gösteriyor. İçecek servisinde kullanılan dikdörtgen şeklinde ahşap bardak altlıkları, renkli desenleri ve üzerindeki yazılarla dikkat çekiyor.

Menüsünde geniş çeşitlilikte sıcak ve soğuk kahveler bulunuyor. Espresso, Cappucino, Cafe latte en çok tercih edilen kahve çeşitlerinden. Dilerseniz kahvenizi yanınıza alıp gitmeniz için özel karton bardakları var. Kahve içmek istemeyenler kahve dışında da sıcak ve soğuk içecekler, meyve suları bulabiliyor.

Klasik kahve servisinin yanı sıra çay bardağında servis edilen süvari Türk kahvesi de bulunuyor. Tüm kahve servislerinde su ve minik ikramlar unutulmuyor.

Günlük pastalarının dışında ev yapımı çikolataları büyük ilgi görüyor. Çikolatayla yapılan çeşitlerinde doğal malzemelerle yaptıkları çikolatalar bulunuyor. Çikolatalı soslu meyve salataları, yaz mevsimi için hem hafif hem de sağlıklı seçeneklerin başında geliyor. Sütlü tatlıları da bu konuda iyi bir alternatif sunuyor.

İskenderun kafeleri içinde çikolata konusunda özel bir mekan arayanlar için iyi bir seçenek sunuyor. Servis ekibinin güler yüzlü ve ilgili tavrı, keyifle vakit geçirmeyi kolaylaştırıyor. Hafta sonları ailelerin ve arkadaş gruplarının buluştuğu mekanda bebekler için mama sandalyesi de bulunuyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı