Nevizade Bar

İstanbul Nevizade sokağını bilenler İskenderun Nevizade Bar’ın adının nereden geldiğini daha kolay anlar. İskenderun Barlar Sokağı’nda bulunan Nevizade Bar, Taksim’deki ara sokak barları havasına sahip

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Canlı müzik var
  • Aileler için rahat ortamı var
  • Masalar birbirine yakın
  • İkramları var

İstanbul Nevizade sokağını bilenler İskenderun Nevizade Bar’ın adının nereden geldiğini daha kolay anlar. İskenderun Barlar Sokağı’nda bulunan Nevizade Bar, Taksim’deki ara sokak barları havasına sahip. Uzun sokaklarda karşılıklı konumlanan küçük mekanlardan birini seçip arkadaşlar ya da aile üyeleriyle eğlenmek İskenderun’da da mümkün.

Nevizade Bar’ın önünde dizilen küçük masalar, mekanın içinde de sıralanarak devam ediyor. Uzun ve dar mekanın L şeklinde bir planı olduğu söylenebilir. Bu L harfinin kesişim noktasında canlı müziğin yapıldığı sahne bulunuyor. Böylece birbirlerini görmeyen iki koldaki seyirciler hep birlikte sahneyi görebiliyor.

Saat sekizden sonra canlı müziğin başladığı mekanda, yaz akşamları dışarıda da canlı müzik yapılabiliyor.  Mekandaki alanının dar olması gürültü  açısından da çoğu zaman dezavantaja dönüşüyor.

Mekanın hem içerde hem dışarıdaki bu alan sınırından dolayı, masalar birbirine oldukça yakın. Masa tipleri tek düze değil. Hem ayakta durulan bistro masalar hem de oturma düzenleriyle içeride bir çeşitlilik sağlanmış. Farklı sayıdaki müşteriler için uygun oturma düzenleri bulunuyor.

Müşterilerin İskenderun barları arasında Nevizade’yi seçip gelme nedenlerinin başında ailelerin rahatça eğlenebilmeleri ve kendilerini rahat hissettikleri bir ortam olması geliyor. Müşteri kitlesinin büyük bir bölümünü gençler oluştursa da  İşletme sahiplerinin müşteri profiline dikkat ettikleri belli oluyor. İskenderun gece hayatı içinde canlı müzik dinlemek, salaş bir ortamda rahat zaman geçirmek için tercih edilebilecek mekanlar arasında.

Canlı müzik konusunda arada ünlü isimler de Nevizade Bar’ın sahnesine çıkıyor. Müzik türü konusunda mekanın keskin bir sınırı bulunmuyor. Türkçe pop ve rock müziğin mekanda en çok çalınan tür olduğu söylenebilir.

İçki siparişlerini yanında duruma göre havuç ve salatalık dilimleri, meyve tabağı, çerez gibi ikramlarla servis ediyorlar. Bunların dışında ikram olarak bardakta gelen çubuk kraker de dikkat çekiyor. İsterseniz barlar sokağı kültürünün bir parçası olan midye dolma da bulabiliyorsunuz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı