Retroo Cafe Lounge Bar

Mekanın taş duvarlarını renkli posterler, film afişleri, gitarlar, bisikletler ve farklı aksesuarlar süslüyor. Mobilyalarda da aynı özenli seçimler kendini gösteriyor. Dekorasyondaki tüm detaylar tarihi dokuyla estetik bir uyum yakalıyor.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Nostaljik ve şık bir ortamı var
  • Canlı müzik yapılıyor
  • Kafe menüsü var

Antakya’nın eski sokaklarından birinde yer alan Retroo Cafe Bar, restore edilen bir konağın içinde hizmet veriyor. Canlı müzik yapan Antakya kafeleri ve barları arasında dekorasyonu, hizmeti, müşteri kitlesi ve ambiyansıyla ilk sıralarda yer alıyor.

Retroo Cafe Lounge Bar, adında da olduğu gibi retro bir tarzı benimsiyor. Hem müziklerde hem de mekanın dekorasyonunda nostaljik detaylar hakim. Mekanın taş duvarlarını renkli posterler, film afişleri, gitarlar, bisikletler ve farklı aksesuarlar süslüyor. Mobilyalarda da aynı özenli seçimler kendini gösteriyor. Dekorasyondaki tüm detaylar tarihi dokuyla estetik bir uyum yakalıyor.

Antakya’nın yerel kültüründen bağımsız bir renk sunan Retroo Cafe Lounge Bar’da, kendinizi İstiklal Caddesi’ndeki bir retro barda hissediyorsunuz. Menü, dekorasyon ya da müzikler yerel bir etki taşımıyor. Fakat kendi tarzını yüksek bir standartla sunuyor. 2 katlı konağın avlusu, odaları ve yaz aylarında terası farklı ambiyanslar yaratıyor. Yazın ferah olan mekanda, kışın elektrikli ısıtıcılar devreye giriyor.

Mekanda Salı ve Perşembe akşamları plak geceleri yapılıyor. Hafta içi 45’likler çalınırken hafta sonları kaliteli canlı müzik yapılıyor. Canlı müzik yapılan günlerde giriş ücreti alınıyor. Canlı müzik grupları sosyal medya hesaplarından duyruluyor. Gençlerin favori adreslerinden biri olan mekanın nezih bir müşteri kitlesi var.

Gündüzleri sakin ve rahat  bir mekan arayanlar da sıklıkla Retroo Cafe Lounge Bar’ı tercih ediyor. Arkadaşlarla sohbet etmek ya da ders çalışmak için müzik düzeyi uygun seviyede. Menüsünde dünya mutfağından köri soslu tavuk ya da hamburger gibi kafe yemekleri sunuluyor. Servis ekibi, yeterli seviyede ama müşteriyi sipariş vermesi için rahatsız etmeyen bir ilgi sunuyor.

Alkollü ve alkolsüz içecek menüsü yeterli genişliğe sahip. Sadece öğle yemeği ya da içkinizin yanında atıştırmalıklar değil, kahvaltı çeşitlerini de bulabiliyorsunuz. Özellikle canlı müziğin olduğu akşamlarda rezervasyon yaptırmanızda büyük fayda var. Kalabalık gruplar için loca tarzı odaları bulunuyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı