Sahil Restaurant

Sahil Restaurant, adını İskenderun sahil bölgesinde olmasından ve tam denizin kenarına konumlanmasından alıyor. Kumsala kurulan platformdaki masalarda sonsuz bir deniz manzarasıyla misafirlerini ağırlıyor.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Deniz kıyısında
  • Alkol var
  • Düğün ve toplantı salonu var
  • Deniz ürünleri meşhur

Sahil Restaurant, adını İskenderun sahil bölgesinde olmasından ve tam denizin kenarına konumlanmasından alıyor. Kumsala kurulan platformdaki masalarda sonsuz bir deniz manzarasıyla misafirlerini ağırlıyor. Restoranın ana binası, bu platformun üst tarafında bulunuyor. Kapalı salonda oturmak isteyen müşteriler, salon boyunca uzanan cam kenarındaki masalarda deniz manzarasını seyrederek yemek yiyebiliyor.

Mutfak ve kapalı salonun olduğu bina aynı zamanda düğün ve toplantılar için kullanılıyor. Deniz kenarında düğün yapmak isteyenler için konumu, kapasitesi ve otopark durumuyla iyi bir seçenek olarak öne çıkıyor. Kapalı salonda kışın ayrıca hafta sonu için kahvaltı servisi yapılıyor.

Sahil Restaurant’ın dekorasyonunda sadelik ve rahatlık ön plana çıkıyor. Manzara bakımından avantajı, mekanın en önemli özelliği durumunda. Manzarası ve konumu eşsiz olan mekanlarda sık yaşanan durum, bu mekanda da tekrarlanıyor. Manzara, hem dekorasyonda hem de mutfakta özel bir çaba gösterilmesinin önüne geçiyor.

Menüsü deniz ürünleri ağırlıklı olan restoranda balık yemek istemeyenler için de et ve tavuk çeşitleri bulunuyor. Meze konusunda menüde yeterli derecede çeşitlilik var. Humus, acılı ezme, patlıcan salatası en çok tercih edilen mezelerin başında geliyor. Mezelerde olduğu yeterli çeşitlilikte ve tazelikte balık bulunuyor.  Ara sıcaklarda kalamar ızgara ve karides güveç, öne çıkıyor.

İskenderun restaurantları içinde Sahil Restaurant, manzaraya karşı keyifli bir yemek yenebilecek mekanlar arasında bulunuyor. Yemekleri lezzetli ama Hatay gibi bir gastronomi şehrinde,mekanın  gurme mekanların arasına girmek için özel bir çabası görünmüyor. Yine de misafirlerinizi deniz kenarında bir yemekte ağırlamak için mekanı seçerseniz, yemekleriyle sizi mahcup edeceğini söyleyemem.

Servis ekibinin ise iki dezavantajı var. Biri mutfağın üst taraftaki binada olması, Diğeri de masa sayısının fazla olması ve masalar kıyı boyunca sıralandığı için mesafenin iyice uzaması. Bu nedenlerle bazen servis aksayabiliyor ve müşterilerin canı sıkılabiliyor.

Fiyatların ortalamanın biraz üstünde olsa da konuma ve mekan standardına bakıldığında çok pahalı olduğunu söyleyemem. Denizin tam yanındaki masalarda oturmak isterseniz önceden rezervasyon yapmakta fayda var. Yine de her noktada deniz manzarasından ve havasından faydalanabiliyorsunuz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı