Şehre Keder Yağıyor (Önder Deniz Çavuşlar)

Şehre Keder Yağıyor, Önder Deniz Çavuşlar tarafından kaleme alınan, yalnızlığı ve hüznü şiir tadında anlatan bir denemedir. Önder Deniz Çavuşlar, edebiyatımızın yeni kalemlerinden birisidir. Şimdiye kadar iki kitap yazmıştır. İlk kitabı Hiçlikle Yokluk Arası bir şiir kitabıydı. İkinci kitabı ise şiir tadında bir denemeyi andırmaktadır. Yazarın ilerleyen dönemlerde çok ses getiren yazarlar arasında yer alacağı düşünülmektedir.

Hüzün, ayrılık ve yalnızlık gibi temaları yoğun bir biçimde içerisinde barındıran Şehre Keder Yağıyor kitabı, yazarın bu duyguları kendi yorumuyla aktarma deneyimini içermektedir. Kitabın yayını Net Kitap tarafından gerçekleştirilmiştir.

Şehre Keder Yağıyor

Nereden başlasam? Anlatmaya değil. Hissetmeye nereden başlasam? Bunu sordum kendi kendime yazarın cümlelerini okuyunca. Bakın, devrik cümle kurdum istemsizce. Sanırım iki oldu. Kaptırmadan çok kitabı anlatmaya başlasam iyi olacak sanırım.

Önder Deniz Çavuşlar ismi size ne anlatıyor? Bir şey anlatmıyor cevabını verecekseniz en başından belirtmeliyim artık anlatmaya başlayacağını düşünebilirsiniz. Yazar edebiyat dünyamızda yeni bir isim. Yeni olduğuna aldanmayın çünkü kalemi gerçekten çok güçlü. En azından satırları arasında dolaşırken bunu size rahatlıkla hissettirebiliyor. Eksikliklerini görebilirsiniz bu çok doğal ama güçlü yanını yavana atmadan bunu gerçekleştirmenizi tavsiye ederim.

Eksikliklerinden birini kolayca ifade edebilirim. Satırları aşırı hüzünlü. Bence yazar bunun farkında ve bu şekilde okuyucularına ulaşmayı hedefleyen birisi. Bunu anlayışla karşılaşırım ama aynı anlayışı bir okuyucu olarak kendisinden beklerim. Çok fazla hüzün yorar insanı. Hareket alanı kalmaz kitabın içerisinde. Bir bakmışsın başka bir dünyada hüzünlü, gözü yaşlı ve çaresizce kalmışsın. Kitabın kapağını kapattığın an değişmezsin. Anılarını kazımaya başlarsın, tek tek bulup gün yüzüne çıkarıp yeniden hüzünlenmeye çalışırsın.

Şehre Keder Yağıyor bu söylediklerimi size yaptırabilecek kadar güçlü ve duygu yüklü bir kitap. Her satır bunu size hissettiriyor. Yaprakları çevirdikçe biraz daha fazlasını istiyorsunuz. Sonunda bir bakmışsınız kitap bitmiş. Yazara veda edip kitabı rafa kaldırmak için hazırlanıyorsunuz ama nafile. Çünkü kitap tekrar hüzünlenmek istediğinizde elinizin altında olsun istiyorsunuz. Başucu kitabı mı? Sanırım olabilir.

Hepinize keyifli okumalar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı