Teras Asia Bar

Terasın manzarasında medeniyetler şehri olarak tanımlanan Antakya’nın minareleri ve kilise çatıları bir arada görülüyor

Hikaye Öne Çıkanlar

  • Antakya manzarası izlenebilir
  • Canlı müzik var
  • Nargile çeşitleri var

Teras Asia Bar, adında da belirtildiği gibi terasında Antakya manzarasını sunarak misafirlerini ağırlıyor. Özellikle yaz mevsiminde arkadaşlarla buluşup sohbet etmek için uygun mekanlar arasında bulunuyor. Terasın manzarasında medeniyetler şehri olarak tanımlanan Antakya’nın minareleri ve kilise çatıları bir arada görülüyor. Antakya’ya gezmeye gelenler, şehri farklı açılardan bu mekanda seyredebilirler.  Genel müşteri kitlesini gençler oluşturuyor.

Terasın üstünde açılır kapanır bir tenteyle güneş konforu sağlanıyor. Tentenin altında masalar ve kanepeli oturma grupları bulunuyor. Mekanın aydınlatması, sade ve uyumlu dekorasyonu şık bir ambiyans yaratıyor. Masa aralıkları ve oturma kapasitesi bir hayli geniş.

Mekanın hem kafe hem bar olması sayesinde günün her saatinde vakit geçirmek mümkün. İsterseniz bir kahve içmek, isterseniz de öğle saatlerinde bir kadeh içki eşliğinde yemek yemek için uğrayabilirsiniz. Yiyecek menüsü ağırlıklı olarak dünya mutfağına yer veriyor. Menüdeki yemekler  meşhur olacak seviyede değil. Ama bu hiçbir yemek siparişinden pişman olacağınız anlamına gelmiyor. Sadece mekanın bar kimliği, yemek servisi olan kafe kimliğinden bir adım önde duruyor. İçki menüsü ve tamamlayıcı atıştırmalıkları da yeterli bir çeşitlilik sunuyor. Sunumlara özen gösteriyorlar. Kahve servisleri de şık sunumlarla ve ikramla yapılıyor.

Teras Asia menüsünde ayrıca nargile çeşitleri bulunuyor. Gençler tavla oynayarak ve sohbet ederek nargile eşliğinde uzun saatler boyunca zaman geçirebiliyor. Mekanın terasta olması, havalandırma sorununu da ortadan kaldırıyor. Açık alan olduğu için sigara içilebiliyor.

Haftanın bazı günleri mekanda canlı müzik yapılıyor. Kaliteli müzikler yapan gruplar sahne alıyor.  Sahne programları mekanın sosyal medya hesaplarından duyuruluyor. Canlı müzik yapılan sahnenin önüne bistro tipi oturma sistemi kuruluyor. Rahat eğlenebileceğiniz bir ortam var. Aileler de müzik dinlemeye geliyor.

Teras Asia’nın servis ekibi hızlı ve güler yüzlü. Fiyatlar ortalama seviyelerde. Canlı müziğin olduğu akşamlar rezervasyon yaptırmakta fayda var. Antakya barları ve kafeleri arasında müziği, manzarası ve kalitesiyle iyi bir seçenek sunuyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı