Üretkenliği artıracak 11 zaman yönetimi uygulaması

Zaman yönetimi uygulamaları çeşitli işleri üretken bir biçimde bitirmene yardımcı olurlar. En iyileriyle tanış, zamanını geri kazan.

Teknolojinin bize sunmuş olduğu sayısız avantaj vardır. Daha kolay iletişim kurabilir ve daha iyi performans gösterebiliriz. Bunun için önceliğin üretken olmak olmalıdır. Üretken olmanı sağlayacak zaman yönetimi uygulamalarına göz atmak ister misin?

Özet: En iyi zaman yönetimi uygulamaları

Zaman yönetimi söz konusu olduğunda seçim yapabileceğin birçok farklı uygulama vardır. Bu uygulamaların içerisinde bazıları diğerlerinden farklı olmayı başarır. Bu uygulamalar sayesinde zaman yönetimi konusunda kendini geliştirmeyi hedef haline getirebilirsin.

“En iyi zaman yönetimi uygulamaları neler merak ediyorum.” diyorsan aşağıdaki maddelere göz atabilirsin. Bu maddelerin her birisi özettir. Daha fazlasını öğrenmek istiyorsan yazıyı okumaya devam etmeni öneririm:

  1. RescueTime
  2. Remember The Milk
  3. Focus Booster
  4. Toggl
  5. Dropbox
  6. Evernote
  7. Shortcuts
  8. Trello
  9. MyLifeOrganized
  10. Todoist

1. RescueTime

RescueTime uygulaması zaman konusunda hassas olan insanlara yönelik bir uygulamadır. Uygulama haftalık raporlarla sana nelerin zamanını çaldığını gösterebilme becerisine sahiptir. Uygulamayı doğru şekilde kullanırsan bir haftada kaybettiğin zaman görünce şok geçirebilirsin.

RescueTime uygulaması telefonunuzdaki uygulamaların kullanımını otomatik olarak takip eder. Tüm etkinlikler üretkenlik düzeyine göre kategorilere ayrılır. Bu sayede telefonun, çalışma düzeni ve genel odaklanma gibi konularda seni nasıl etkilediğini görebilirsin.

Bu uygulamayı yüklemek için RescueTime (iOS) ve RescueTime (Android) bağlantılarını kullanabilirsin.

2. Remember The Milk

Remember The Milk bir yapılacaklar listesi uygulaması görevi görür. İşlerini yapmakta zorlanıyorsan bu uygulamayı kullanabilirsin. Uygulama birkaç farklı cihazda çalışabilme potansiyeline sahiptir. Bu sayede görevlerini kolayca takip edebilir ve yönetebilirsin.

Gün içerisinde kafanız çok dolu olabilir. Bu nedenle yapacaklarınızı bir yere kaydetmek ve bunları sonradan hatırlamak oldukça önemlidir. Bu uygulama çeşitli bildirim yollarıyla yapman gerekenleri sana hatırlatır. Böylece işleri bitirmek için doğru planlamalar yapabilirsin.

Bu uygulamayı yüklemek için Remember the Milk (Android) veya Remember the Milk (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

3. Focus Booster

Focus Booster uygulaması Pomodoro tekniğinden yola çıkarak geliştirilmiş bir uygulamadır. Uygulama bireylere görevleri ertelememe ve görevlerle boğulmama konusunda yardımcı olur. Temelde odaklanmayı güçlendirerek zaman baskısıyla ortaya çıkan endişeyi ortadan kaldırmayı hedefler.

Uygulama Pomodoro tekniğini merkeze alan en basit ve en işlevsel uygulamalardan biridir. Bir hafta kullanman durumunda zaman üzerinden bir günden fazla tasarruf etmeyi başarabilirsin. Uygulama sayesinde dikkat dağıtıcıları ortadan kaldırarak odaklanma becerini yükseltebilirsin.

Bu uygulamayı yüklemek için Focus Booster (iOS) ve Focus Booster (Android) bağlantılarını kullanabilirsin.

4. Toggl

Toggl uygulaması özellikle zaman çizelgeleri için mükemmel bir alternatiftir. Farklı projelere ne kadar zaman ayırdığını merak ediyorsan bu uygulama sayesinde kendini takip edebilirsin. Böylece ihtiyaç duyduğun zaman yönetimini kolayca gerçekleştirebilirsin.

Zaman yönetiminin asıl amacı nereye ne kadar vakit harcadığını bilmektir. Bu bilgiye sahip olarak zamanını çok daha verimli bir şekilde kullanmanı sağlayacak analizler gerçekleştirme fırsatı elde edersin. Bu uygulama temiz arayüzü sayesinde tüm bunları tek bir noktadan yapmanı sağlar.

Bu uygulamayı yüklemek için Toggl (Android) ve Toggl (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

5. Dropbox

Dropbox gerçek anlamda bir zaman yönetimi uygulaması sayılmaz. Onun için dosya yöneticisi demek çok daha doğru olur. Bu uygulamanın asıl iyi yanı çoklu platform desteği sayesinde dosyalarına dilediğin yerden erişebilme imkanı sunmasıdır.

Dropbox ücretsiz kullanılabilen bir uygulamadır. Kullanımı oldukça kolaydır. Zaman yönetiminin bir parçası olan çalışma düzeni oluşturmak için bu uygulamadan destek alabilirsin. Dosyalarını buraya kaydederek veya yedekleyerek onlara dilediğin yerden ulaşabilirsin.

Bu uygulamayı yüklemek için Dropbox (Android) ve Dropbox (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

6. Evernote

Evernote uygulaması tüm fikirlerini bir arada tutabileceğin bir üretkenlik uygulamasıdır. Zaman yönetimi açısından sana avantaj sunabilmesinin sebebi ise fikirleri bir arada tutup onlar üzerine daha sonra çeşitli değerlendirmeler yapmaktır.

Bu uygulamayı kullanırken toplantılarda anlatılanları doğrudan sesli olarak veya metin olarak ekleyebilirsin. Daha sonra bunları ekip arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bu tür işlerle ekstra uğraşmaya gerek kalmadan bu uygulama sayesinde üretkenliğini artırabilirsin.

Bu uygulamayı yüklemek için Evernote (iOS) ve Evernote (Android) bağlantısını kullanabilirsin.

7. Shortcuts

Shortcuts her gün yaptığınız karmaşık işlerin süresini azaltan son derece özelleştirilebilir bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde tamamen eşsiz görevler oluşturabilir ve daha sonra bu görevleri tek tek tamamlamayı başarabilirsin.

Uygulamanın en iyi yanı Facebook ve YouTube gibi çeşitli uygulamalarla entegre olabilmesidir. Sürükle bırak şeklinde çalışabilmesi kullanımını kolaylaştırır. Karmaşık görevleri basit görevlere dönüştürebilir ve başarılı bir zaman yönetimi uygulaması ortaya koyabilirsin.

Bu uygulamayı yüklemek için Shortcuts (iOS) bağlantısını kullanabilirsin.

8. Trello

Trello görevleri kolayca sıralama ve takım arkadaşlarınla işbirliği yapma imkanı sunan esnek bir uygulamadır. E-posta kontrolü yaparken kafa karıştırıcı işlerle uğraşmak yerine her şeyi bir liste halinde görselleştirme yoluna gidebilirsin.

Her liste, görevlerden fikirlere ve hedeflere kadar her şeyi temsil edebilen kart adı verilen ayrı görevlerden oluşur. Bu özellik sayesinde daha kapsamlı ekip çalışmaları yapabilir ve zaman yönetimi konusunda kendini geliştirerek daha üretken olabilirsin.

Bu uygulamayı yüklemek için Trello (Android) ve Trello (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

9. MyLifeOrganized

MyLifeOrganized standart bir yapılacaklar listesi uygulaması değildir. Günlük planlayıcı aracından yararlanarak basit ve kullanışlı arayüzü kolayca kullanabilirsin. Arayüz üzerinden görevleri sürükleyip bırakabilir, yıldız ekleyebilir, işaretleyebilir ve görevleri organize edebilirsin.

Bu uygulama sana zaman yönetimi konusunda doğrudan destek olacak özelliklere sahiptir. Büyük görevleri küçük parçalara ayırabilir ve motive olmanı sağlayacak şekilde onları organize edebilirsin. Bu sayede zor gözüken işlerini kolayca halledebilirsin.

Bu uygulamayı yüklemek için MyLifeOrganized (iOS) ve MyLifeOrganized (Android) bağlantılarını kullanabilirsin.

10. Pocket

Pocket bir yer imleri uygulamasıdır. Web ortamında gezerken karşına çıkan içerikleri yer imlerine kaydedip onlara daha sonradan göz atabilirsin. Çok üretken bir insan olsan bile bazı durumlarda ilgi çekici içerikler dikkatini dağıtabilir. Bu uygulama söz konusu duruma engel olmanı sağlayabilir.

Bu uygulama üzerinde kaydettiğin her şeyi daha sonra dilediğin bir vakit kontrol edebilirsin. Uygulama diğer uygulamalarla entegre bir şekilde çalışır. Bununla birlikte, uygulama içerisinde her zaman baktığın içeriklere yönelik çeşitli öneriler bulabilirsin.

Bu uygulamayı yüklemek için Pocket (Android) ve Pocket (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

11. Todoist

Todoist bitirmen gereken tüm işler konusunda sana yardımcı olabilecek bir uygulamadır. Daha çok bir görev yönetimi uygulaması olsa bile diğer özelliklerinden faydalanarak onu bir zaman yönetimi uygulaması olarak kullanabilirsin.

Takvim özelliğinden yararlanarak önündeki bir haftayı veya bir ayı net olarak görebilirsin. Günlük alışkanlıklar oluşturarak üretkenliğini artırabilirsin. Bununla birlikte renkle kodlama yoluna giderek gösterdiğin ilerlemeyi daha yakından takip edebilirsin.

Bu uygulamayı yüklemek için Todoist (iOS) ve Todoist (Android) bağlantısını kullanabilirsin.

Umarım bu bilgiler en iyi zaman yönetimi uygulamalarıyla tanışmanı sağlamıştır. Eklemek istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilir veya önerilerimi beğendiysen yazımı arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı