Vuslat Restaurant

Genellikle mekanın sabit bir orkestrası var ve canlı fasıl müziği yapıyorlar. Avlunun geniş olduğu için masalar ve sahne arasında yeterli genişlikte mesafe var

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Tarihi konakta ve otantik bir ortamı var
  • Alkol servisi yapılıyor
  • Canlı müzik yapılıyor

Antakya’da Habib-i Neccar Mahallesi’nde yer alan Vuslat Restaurant, restore edilen tarihi bir konağın içinde hizmet veriyor. Konağın avlusunda ağırlanan misafirler, bu tarihi ortamda yöresel yemekler ve müzik eşliğinde eğleniyorlar. Yazın açık havada yemek isteyenler için bahçesindeki ağaçlar ve taş duvarlarla doğal bir ortam sunuyor.  Ahşap masa sandalyeleri ve beyaz masa örtüleriyle sade ama zarif bir servisi var. Hem servis ekibi hem de sunumu, kaliteli bir çizgide bulunuyor.

Konağın taş duvarları ahşap malzeme ile uyum içinde.  Aydınlatma elemanları ve mobilyalarda sade ve tarihi dokuya uyumlu seçimler yapılmış.  Avlunun üst açıklığı beklenmedik hava şartlarına karşı özel bir sistemle kapatılmış.  Böylece konukların saatlerce oturabileceği konforlu bir mekan sağlanmış.

Haftanın çoğu günü canlı müzik yapılan  Vuslat Restaurant’ta geç saatlere kadar eğlence devam ediyor.   Genellikle mekanın sabit bir orkestrası var ve canlı fasıl müziği yapıyorlar. Avlunun geniş olduğu için masalar ve sahne arasında yeterli genişlikte mesafe var. Kimi zaman  hareketli şarkılarda  konuklar oynayarak eğleniyorlar. Ortamın eğlence açısından rahat olduğunu söyleyebilirim.  Mekan, genellikle aileler tarafından tercih ediliyor.

Restoran menüsünde  yöresel mezelere ve et yemeklerine yer veriyor.  Alkol servisi yapılan restoranda genellikle rakı tercih ediliyor.  Hatay sofralarının olmazsa olmaz mezeleri olan humus, zeytin salatası, abugannuş ve biber ezmesi en çok tercih edilenler arasında bulunuyor.  Et yemekleri konusunda gayet başarılı olan mekan,  mutfağıyla müşterilerinden tam not alıyor.   Ana yemek menüsünde kıyma kebabı, kazbaşı, kağıt kebabı, belen tava ve et yemeyenler için tavuklu seçenekler  bulunuyor.  Tüm bunların sonunda yemeği peynirli irmik helvası ya da künefe ile kapatabilirsiniz.

Antakya restoranları arasında lezzeti, otantik ortamı ve canlı müziği birleştiren Vuslat Restaurant, en çok tercih edilen mekanların arasında yer alıyor.  Ayrıca arkadaşlarınızla buluşup doğum günü kutlamak için de oldukça uygun.  Fiyatlar ortalama seviyelerde. Hafta sonu ve özel günlerde rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı