Yaratma Savaşı (Steven Perssfield)

Yaratma Savaşı, harekete geçip gelişmemizi engelleyen psikolojik dirençlere karşı mücadele edebilme konusunda yol gösterici bir kitaptır. Steven Pressfield, Amerikalı bir yazar ve senaristtir. Kaleme aldığı eserler arasında kurgusal edebiyat ürünleri olduğu kadar kurgusal olmayan, gerçeğe dayanan ve kişisel gelişim ile alakalı eserler de bulunmaktadır. Gates of Fire (Ateş Geçitleri) ve The Afghan Campaign (Afgan Savaşı) en önemli kurgusal eserleri; The War of Art (Yaratma Savaşı) ise en önemli kurgusal olmayan eseridir.

The War of Art, önüne çıkan engelleri aşmak isteyen sanatçıların, sporcuların ve diğer insanların karşılaştıkları dirençler hakkında yazılmış bir kitaptır. Dilimize Yaratma Savaşı olarak kazandırılmıştır. Kitabın çevirisi Erdem İlgi Akter tarafından yapılırken, yayını Okuyan Us Yayınları tarafından gerçekleştirilmiştir.

Yaratma Savaşı (Steven Pressfield)

Yaratma Savaşı, harekete geçmeniz ve istediklerinizi yapabilmeniz için size engel olan dirence karşı nasıl savaşmanız gerektiğini anlatmaktadır. Önce bu direncin ne olduğunu tanımlamakta ve ardından psikolojik olarak sizi geri planda bu direnci yıkmak için takip etmeniz gereken yöntemleri sizinle buluşturmaktadır.

Kitapta özellikle psikolojik olarak bizi geri iten ve harekete geçmemize engel olan etkenlere karşı mücadele edebilmemiz için içimizdeki yaratıcılığı dışarıya çıkarmamız gerektiğine dikkat çekilmektedir. Ancak bu şekilde dirençlere karşı savaşı kazanabileceğimiz belirtilmektedir.

Yaratma Savaşı: İçinizdeki Dahiyi Dışarıya Çıkarın

Kabul etmemiz gereken bir gerçek söz konusu. Hepimiz tutkularımızın peşinden giderek bir şeyler elde eden insanlardan değiliz. Bu şekilde bir insan olmak için çok çabalıyor olsak bile bunu başaramıyor olabiliriz. Peki, tutkularını takip ederek hareket eden insanları özel kılan durum nedir? Neden hepimiz tutkularımızı takip etmeyi başaramıyoruz? Niçin bazılarımız tatmin olmadığı işleri yapmak zorunda kalıyor?

Bu soruların cevaplarını arıyorsanız Yaratma Savaşı tam size göre bir kitaptır. Herkesin tutkularının peşinden neden gidemediğini size gösterebildiği kadar sizi tutkularının peşinden giden insan kafilesinin arasına dahil edebilecek güçte bir kitaptır.

Gerçek olan durumun hepimiz farkındayız. Günü kendimizi tüketmeden tamamlayabilmek için ekstra çaba göstermemiz gerekir. Gösterdiğimiz bu çaba enerjimizi farklı konularda yok etmemiz anlamına gelmektedir. Gerçekten kapasitemiz kadar çalışsak veya enerjimizi kapasitemizin yeteceği derecede kullansak hayattan bir nebze olsun mutlu olabilir miyiz? Bu soruya olumlu cevap verebilmek mümkündür. Bunun için yapılması gereken ise içinizde bulunan yaratıcı beyni dışarıya çıkartmaktır.

Yaratma Savaşı tam olarak burada belirttiğim sorulara cevap vermektedir. Sizi kendinizi keşfetmeye veya yaratıcılığınızı ortaya koymaya teşvik etmektedir. Hayatınızı her gün aynı şeylerle uğraşmak zorunda olan, okul veya iş ve ev arasında mekik dokuyan bireylerden farklı biri yapmak istiyorsanız yardım alabileceğiniz önemli kaynaklardan birisidir.

Hepinize keyifli okumalar.

Steven Pressfield imzalı Yaratma Gücü kitabını okuduktan sonra bana bir iyilik yapın ve düşüncelerinizi yorum olarak paylaşın. Ayrıca, kendinizi tanımanızı ve daha yaratıcı olmanızı sağlayacak farklı kitaplar biliyorsanız bunlar hakkında görüşlerinizi dile getirmeyi unutmayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı